Görev Çubuğu Yok

Başlatan NedimYilmaz, 23 Nisan 2016 - 18:19:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NedimYilmaz

Merhabalar. Bugün bilgisayarıma Ubuntu güncellemesi geldi 16.04 LTS yazıyordu uyarıda. Yükle dedim o sırada nette geziyordum. Yükledi yeniden başlattım ama görev çubuğu kayboldu. Sadece kısayol diyebileceğim şeyler var başka hiçbir şey yok. Yaklaşık iki saattir araştırıyorum ama kesin bir çözüm bulamadım. Terminale gnome-panel komutunu girerek eski görünümlü gibi olan bir arayüz geliyor ama hiç estetik değil ve kullanışsız. Yardımcı olur musunuz?

heartsmagic

Merhaba.

Grafik kartın nedir ve sürücüleri kurulu muydu acaba? Anlattığın kadarıyla bir şekilde Unity'nin çalışmadığı anlaşılıyor. Önce grafik kartı üzerine yoğunlaşalım. Sonrasında sistemi uçbirimden tekrar güncellemeyi deneriz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

NedimYilmaz

Çok eski bir laptop idi o yüzden ekran kartı ATI Radeon Xpress 200M. Ben başka bir insana Ubuntu'yu kurması için vermiştim bilgisayarı sürücü kurduğunu zannetmiyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Nisan 2016 - 19:19:39

15.10'dan 16.04'e güncelleyince tüm menüler yani kısacası klasik masaüstü ortamı gitti. Sadece masaüstündeki  bir iki belgem görünüyor. Onun dışında hiçbir seçeneğe erişemiyorum görünmüyor. Gnome-panel komutuyla üst panel gözüküyor sadece yine başlatıcı görev çubuğu vs. yok.

heartsmagic

Klasik masaüstü ortamı dediğimiz Unity mi?
ctrl+alt+f1 ile uçbirime düşüp kullanıcınla giriş yap. Parolan yazarken görünmez, dikkatlice yazar girersin. Ardından:

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get dist-upgrade
sudo apt-get --reinstall install ubuntu-desktop

komutlarını uygula. Eğer masaüstü ortamı Unity değilse son komutu uygulama lütfen.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

NedimYilmaz

Sanırım Unity. Çünkü araçlarda Unity Tweak Tool var. İlk iki komutu denemiştim de sonuç aynı. Diğerlerini de deneyeyim.

Safa√

Alıntı yapılan: heartsmagic - 26 Nisan 2016 - 00:26:14
Klasik masaüstü ortamı dediğimiz Unity mi?
ctrl+alt+f1 ile uçbirime düşüp kullanıcınla giriş yap. Parolan yazarken görünmez, dikkatlice yazar girersin. Ardından:

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get dist-upgrade
sudo apt-get --reinstall install ubuntu-desktop

komutlarını uygula. Eğer masaüstü ortamı Unity değilse son komutu uygulama lütfen.
yaptım görev çubuğu gelmedi