[Çözüldü] OpenCv kurulumu yapan Betik

Başlatan erdemakin09, 23 Nisan 2016 - 00:52:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erdemakin09

İyi günler arkadaşlar. Bash dilinde bir betik yazmam gerekiyor. Bu betiği konsoldan çalıştırmak yerine üzerine çift tıklayarak çalıştırılacak ve tıklandıktan sonra otomatik olarak opencv kurulumu gerçekleştirecek. Bash dilinde bunu yazmak için yeniyim. O yüzden yardım istiyorum. Bunu yazacak betiği yada benzer bir betiği paylaşabilir misiniz ?
Her Can Bir Gün Ölümü Tadacaktır!

mhmtkrktr

Bahsettiğin uygulamanın bilgisayara hangi yolla geleceğini belirtmemişsin. Aşağıda ki betiği çalıştırırsan istediğine benzer bir şey olur ama istediğin olur mu bilemem.  :)

#!/usr/bin/sh

### kurulumu yapacak betik için Masaüstüne başlatıcı oluşturur ####

touch /home/$USER/Masaüstü/openC.desktop
echo -e "[Desktop Entry]\nType=Application\nExec=/home/$USER/.local/kurulum.sh\nHidden=true\nName=opencv kurulum \nIcon=system-run " >>/home/$USER/Masaüstü/openC.desktop
chmod +x /home/$USER/Masaüstü/openC.desktop

### Kullanıcı/.local dizini altına kurulum betiğini oluşturur #####

touch /home/$USER/.local/kurulum.sh
echo -e "#!/usr/bin/sh\nzenity --password | sudo -S apt-get install opencv --noconfirm\nsleep 3 \nrm /home/$USER/Masaüstü/openC.desktop \nrm /home/$USER/.local/kurulum.sh \nexit 0" >>/home/$USER/.local/kurulum.sh
chmod +x /home/$USER/.local/kurulum.sh

### not 1: kurulum komutu yanlış olabilir :) :) ###

### not 2: " -- noconfirm " kurulumu onaysız geçmek için. Ubuntu'da bu komut aynı şekilde geçerlimi bilmiyorum, ancak değilse uygun olan komutu yazman gerekir !!!  #### 

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Nisan 2016 - 03:45:38

İlave: Zenity'nin Ubuntu'da varsayılan olarak gelip gelmediğini bilmiyorum. Kurulu değilse kurarsın.  ;)

erdemakin09

Teşekkür etmeyi unuttum ya. Format falan attım yeni bir dağıtım yüklemek için:)
Şimdi deneyeceğim.
Başka bu tarz kurulum yapan bir betik paylaşabilecek var mı? Yada bu tarz bir betik bulabileceğim site var mı?

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

erdemakin09

heartsmagic

Bu kadarla cennete girilecekse :)
Etiket için teşekkürler.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.