Home dizinini ortak kullanmak..

Başlatan eromess, 11 Nisan 2008 - 21:49:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eromess

Arkadaşlar, home dizinini ortak kullandırmak için ne yapmalıyım? Şimdi pardus kurarken kullanılan home dizinini ubuntuda kullanabilir mi? Kullanabildiğini hatırlıyorum ama ekstra birşey yapmam gerekiyor mu? Yoksa sadece home dizinini işaretlemem yeterli olur mu?

heartsmagic

İşaretleme derken neyi kast ediyorsun?

İlk kurulumda home bölümü ayarlayabilirsin, biçimlemeden kurulumu yaparsan sanırım olur. İkinci bir seçenek de kurulumdan sonra home bölümlerini buna göre değiştirmek.

Fakat, kişisel tavsiyem odur ki, home bölümlerini ayrı kullan.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eren

Bu dediğiniz teori olarak mümkün olsa da Pardus Home dizini altında KDE dosyalarının bir kısmını tutuyor. Ayrıca yazılımların da gizli dosyaları burada. Ubuntu ise Gnome kullanıyor. İki dağıtım da ayrı ayrı örneğin GIMP kullanmak istediniz, .gimp şeklinde buraya ayarları yazarken çakışma olacak. Bu sebeple sistem kararlılığı açısından ben tavsiye etmiyorum.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

eromess

Teşekkürler..En iyisi dediğiniz gibi ayrı kullanmak..

matafleur

Aslında ortak kullanıp iyi ve kötü deneyimlerini burada bizimle paylaşsan? (:

eromess

Aslındda şöyle bir deneyimim olmuştu; Ubuntu kurarken home'u ayrı kurmuştum. Sonra Kubuntu kurarken sadece sistemin olduğu dizini silerek kurulum yaptım ve Kubuntu bölümlendirme kısmında ki home'u da  işaretlemiştim.Kubuntu o home u kullanıyordu.Sonra tekrar Ubuntu kurduğumda aynı sisteme; tam hatırlamıyorum ama sanırım ubuntu o home dizinini kullanmıyordu. Sonra sadece Ubuntu standart kurulum yaptım.