ubuntu kaldırma

Başlatan VetMed, 23 Nisan 2016 - 00:37:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

VetMed

merhaba arkadaşlar bilgisayarıma windows 10 ile birlikte ubuntu kurmuştum ama 16.04 e yüklerken ubuntu bi kaç sorunla karşılaştı ve açılmıyor artık grub dan girdikten sonra şifre bölümü geliyor girdikten sonra siyah ekran ve tekrar şifre girme bölümü geliyor bilgisayarımdan grubu  silmeye kalktım ama silemedim ubuntuyu nasıl kaldıra bilirim windows 10 un kendi formatını kullanarak herşeyi temizlersem ubuntuyla birlikte düzelir mi bilgisayar yoksa direk bi windows 7 indirip formatla onu mu kurayım yardımcı olursanız çok sevinirim.

fsutil

Canlı bir ubuntu ile birinci adımı uygulayın. MBR geri yüklendikten sonra Windows 10 normal bir şekilde açılacaktır. Daha sonra ubuntunun bulunduğu diski silip yeniden oluturun.

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Ubuntu%27yu_bilgisayarımdan_nasıl_kaldırabilirim%3F

VetMed

ubuntuyu dediğiniz yöntemle kaldırdım ama bilgisayar başlangıçta siyah grub ekranı geldi sadece komut kabul ediyordu tekrar çalıştırdığımda bios dan windows a boot edip çalıştırabildim bunu nasıl düzeltebilirim ?

ata1

yenilikciadam

Alıntı yapılan: VetMed - 23 Nisan 2016 - 00:37:18
merhaba arkadaşlar bilgisayarıma windows 10 ile birlikte ubuntu kurmuştum ama 16.04 e yüklerken ubuntu bi kaç sorunla karşılaştı ve açılmıyor artık grub dan girdikten sonra şifre bölümü geliyor girdikten sonra siyah ekran ve tekrar şifre girme bölümü geliyor bilgisayarımdan grubu  silmeye kalktım ama silemedim ubuntuyu nasıl kaldıra bilirim windows 10 un kendi formatını kullanarak herşeyi temizlersem ubuntuyla birlikte düzelir mi bilgisayar yoksa direk bi windows 7 indirip formatla onu mu kurayım yardımcı olursanız çok sevinirim.
Windows açılıyorsa easybcd programını kullanarak grub u silebilirsin.
Sonrada ubuntunun bölümünü formatlarsın direkt
Hayatta değişmeyen tek şey değişimdir.
Ama ben değişimin beni zorla değiştirmesini beklemem.
Hiç beklemeden değiştiririm.