[Çözüldü] CS GO pc im oynama şansım varmı

Başlatan Ömer Burak Gedik, 22 Nisan 2016 - 13:43:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ömer Burak Gedik

intel celeron n2840 2.16-2.56ghz
4gb ddr3 ram/8 yapma şansım var
İntel HD Graphics
oynayabilirsem satın alıcam

Source

İntel HD Graphics ile performans alabileceğini düşünmüyorum.Linux üzerinde fps oynamak gerçekten zor beni bıktırdı :)

Ömer Burak Gedik

earas

Ben CS GO çok rahat bir şekilde steam üzerinden oynayabiliyorum. Gayet de kaliteli ekran ayarlarında, donma, yavaşlık olmadan hiç bir şey olmadan. Yani linux tarafında eğer ekran kartı sürücünü tanıtabilmişsen bir engel yok. Ancak senin işlemci ve dahili ekran kartın nedeniyle oyunu düzgün oynayabileceğini pek sanmıyorum. Ama tamamen donanımınla alakalı. Linux tarafında bir engel yok CS-GO için.

Ömer Burak Gedik

800x600 endüşük ayarlarda 30 fpsyi geçmiyor donanımımla zaten biliyorun denedim boşuna aldım şimdilik cs go yu,linux a lafım yok

SirGre

Açıkcası ubuntu ve windows da cs go oynadım windows da daha çok fps aldım pc iyi ise linuxda 100 alırken Windows'la 150 alıyorsun bu bi gerçek sistemi oturmadı daha .

Sent from my iPhone using Tapatalk

earas

Doğrudur Windows özellikle sürücü avantajını düşünürsek oyun konusunda hala önde. AMA ben kendi bilgisayarımla CS-GO yu gayet hızlı ve kaliteli bir şekilde oynayabiliyorum. Mesela bi Civilization V için hiç bir fark hissetmedim diyemem üstelik FPS değil bir şey değil. Çok az da olsa Windowsda daha kaliteli bir görüntü olduğu hissi uyandırdı. Ama CS-GO için bunu demiyorum. FPS değerlerini ölçüp kıyaslamadım ama oynarken bir fark, bir yavaşlık, aksaklık hissetmiyorum.

Source

Alıntı yapılan: earas - 27 Nisan 2016 - 23:10:22
Ben CS GO çok rahat bir şekilde steam üzerinden oynayabiliyorum. Gayet de kaliteli ekran ayarlarında, donma, yavaşlık olmadan hiç bir şey olmadan. Yani linux tarafında eğer ekran kartı sürücünü tanıtabilmişsen bir engel yok. Ancak senin işlemci ve dahili ekran kartın nedeniyle oyunu düzgün oynayabileceğini pek sanmıyorum. Ama tamamen donanımınla alakalı. Linux tarafında bir engel yok CS-GO için.

CS GO yu bende oynayabiliyorum linux üzerinde ama windows ile kıyasladığında çok fazla sorun var.SteamOS un son durumunu araştırırsan steam linux oyuncularının bir çoğunu kaybetmiş.İyi bir oyun deneyimi istiyorsan windows üzerinde oynayacaksın yoksa oynadığın oyundan bir süre sonra sıkılırsın.Sonuç olarak işletim sistemleri araçtır amaç olmamalı.Yaptığın birşeyi en performanslı hangi platformda yapabiliyorsan onu kullanmalısın illa linux diye zorlamaya gerek olduğunu düşünmüyorum.

illedelinux

Alıntı YapCS GO yu bende oynayabiliyorum linux üzerinde ama windows ile kıyasladığında çok fazla sorun var.SteamOS un son durumunu araştırırsan steam linux oyuncularının bir çoğunu kaybetmiş.İyi bir oyun deneyimi istiyorsan windows üzerinde oynayacaksın yoksa oynadığın oyundan bir süre sonra sıkılırsın.Sonuç olarak işletim sistemleri araçtır amaç olmamalı.Yaptığın birşeyi en performanslı hangi platformda yapabiliyorsan onu kullanmalısın illa linux diye zorlamaya gerek olduğunu düşünmüyorum.

İlle de Linux :)
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

earas

Alıntı yapılan: Faker - 28 Nisan 2016 - 09:37:27
CS GO yu bende oynayabiliyorum linux üzerinde ama windows ile kıyasladığında çok fazla sorun var.SteamOS un son durumunu araştırırsan steam linux oyuncularının bir çoğunu kaybetmiş.İyi bir oyun deneyimi istiyorsan windows üzerinde oynayacaksın yoksa oynadığın oyundan bir süre sonra sıkılırsın.Sonuç olarak işletim sistemleri araçtır amaç olmamalı.Yaptığın birşeyi en performanslı hangi platformda yapabiliyorsan onu kullanmalısın illa linux diye zorlamaya gerek olduğunu düşünmüyorum.
Evet bence de araç evet bence windows oyun konusunda gayet net bi şekilde önde evet ben de sorun yaşadığım yazılımı/oyunu daha çok hangi işletim sisteminde verim alıyorsam onda kullanırım. Ama bazı gelişmelere de önkabullerle yaklaşıp görmezden gelmemek lazım. Nvidia GT630 kart ile, preferred mode performans olarak seçiliyken CS-GO da hiç bir fark hissetmiyorum. CS-GO nun diğer oyunlara göre daha uyumlu kodlanmasından mıdır, benim donanımımın uyumundan mıdır bilmiyorum. Bu linux oyunda daha iyi veya windows a yetişti demek anlamına gelmiyor. Ama hız, kalite, performans konusunda CS-GO da windowstan bi fark hissetmediğim gerçeğini de değiştirmiyor. Ena zından benim donanımım için. Neden kaynaklı bu bilmiyorum. Ama CS-GO için durum bu.

Source

Alıntı yapılan: illedelinux - 28 Nisan 2016 - 09:43:45
Alıntı YapCS GO yu bende oynayabiliyorum linux üzerinde ama windows ile kıyasladığında çok fazla sorun var.SteamOS un son durumunu araştırırsan steam linux oyuncularının bir çoğunu kaybetmiş.İyi bir oyun deneyimi istiyorsan windows üzerinde oynayacaksın yoksa oynadığın oyundan bir süre sonra sıkılırsın.Sonuç olarak işletim sistemleri araçtır amaç olmamalı.Yaptığın birşeyi en performanslı hangi platformda yapabiliyorsan onu kullanmalısın illa linux diye zorlamaya gerek olduğunu düşünmüyorum.

İlle de Linux :)

Tam yerinde geldin kardeşim :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Nisan 2016 - 11:14:02

Alıntı yapılan: earas - 28 Nisan 2016 - 11:00:52
Alıntı yapılan: Faker - 28 Nisan 2016 - 09:37:27
Evet bence de araç evet bence windows oyun konusunda gayet net bi şekilde önde evet ben de sorun yaşadığım yazılımı/oyunu daha çok hangi işletim sisteminde verim alıyorsam onda kullanırım. Ama bazı gelişmelere de önkabullerle yaklaşıp görmezden gelmemek lazım. Nvidia GT630 kart ile, preferred mode performans olarak seçiliyken CS-GO da hiç bir fark hissetmiyorum. CS-GO nun diğer oyunlara göre daha uyumlu kodlanmasından mıdır, benim donanımımın uyumundan mıdır bilmiyorum. Bu linux oyunda daha iyi veya windows a yetişti demek anlamını gelmiyor. Ama hız, kalite, performans konusunda CS-GO da windowstan bi fark hissetmediğim gerçeğini değiştirmiyor. Neden kaynaklı bu bilmiyorum. AMa CS-GO için durum bu.

Kardeşim yanlış anlama sakın ben testlerim üzerine konuştum kişisel değil.Linux üzerinde cs go oynamak beni rahatsız ettiği için arkadaşlarla paylaştım durumu zaten windowsda daha iyi performans sağladığına hemfikiriz.

eronis

eğer oyun oynayacaksan bir i3 al derim. CS:GO çok yüksek sistem istemiyor ama harici giriş seviyesi bir ekran kartı iyi bir fikir olabilir

https://www.youtube.com/watch?v=XROoQhLtNJs

Favori markalarımla bir sıralama yaptım, bu listedeki bilgisayarların herhangi biri CS:GO açacaktır. Ama benim sana tavsiyem, hem bütçeye uygun hem de dengeli bir model olduğu için

http://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/k555lb-xo108d-i5-5200u-4gb-1tb-156-vg-2gb-dos-P102391309

modelini öneririm. 940m ile geliyor ve CS:GO'da iyi bir FPS alabilirsin bu kart ile.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Nisan 2016 - 12:29:15

Bir not düşmek istiyorum. Eğer istediğin oyun oynamaksa platform bir engel oluşturmamalı. Ayrıca linux'un oyunlar konusunda geride olduğunu kabullenip windows lisansı alacağımıza ısrarla, inatla steam'den sadece linux destekli oyunları satın almaya devam edersek bir süre sonra diyecekler ben linux'taki pazarı kaçırıyorum. Bu adamlara da satış yapmak istiyorum, o zaman destek vereyim. Donanım üreticileri de aynı durumda. Bir donanımla ilgili bir sorun yaşarsanız bunu internette dile getirin fırsatını bulduğunuzda. Linux Torvalds Nvidia'ya orta parmağını gösterene kadar Nvidia'nın desteği gerçekten berbatmış. Sonra bir anda destek verir oldular ve kullananlar eskisine göre iyi diyorlar.
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

heartsmagic

Not düşelim, yanlış bilmiyorsam Linus ve parmak meselesi çalışması zor bir şirket olduğu için, bilhassa da Optimus konusundaydı. Öteki türlü Linus'un oyun başarımından bahsettiğini pek sanmıyorum :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eronis

@heartsmagic çalışması zor bir şirket çünkü çok oyun yapıyor piyasada. Özellikle AMD kartların olduklarından güçsüz görünmesi ve piyasada tekelini ilan edebilmek için verdiği rüşvetlerin, yaptığı oyunların haddi hesabı yok. Aslında bu yüzden AMD'yi seviyorum.

1- Fiyatlar uygun
2- Görüldüğü kadarıyla temiz bir firma
3- Fiyat/Performans ürünü ve uygun fiyatlı oyun ve iş istasyonları için ideal
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

heartsmagic

Oyun, entrika kısmını bilemiyorum, o kadar ilgili olmadığımdandır. Ben senelerdir sorunsuz kullanıyorum ama, o kısmından eminim :) Oyun alanına girmiyor oluşum memnuniyetimin sebebi olabilir tabi.

eronis

Alıntı yapılan: heartsmagic - 28 Nisan 2016 - 21:26:39
Oyun, entrika kısmını bilemiyorum, o kadar ilgili olmadığımdandır. Ben senelerdir sorunsuz kullanıyorum ama, o kısmından eminim :) Oyun alanına girmiyor oluşum memnuniyetimin sebebi olabilir tabi.
Pardon anlamadım, Nvidia'mı AMD'mi kullanıcısıyım dediniz az önce ?

Oyundan, entrika bölümünden kastım;

https://www.youtube.com/watch?v=ZcF36_qMd8M

Bu video'da değinmiş. Farkındaysanız Shadow Of Mordor'un sitesine girdiğinizide Nvidia için tam destek varken AMD için, "sahipli sürücüleri yükleyebilirisiniz, ancak performans sorunu olacaktır" ibaresi kullanılmış. Alien İsolation misal, Nvidia için tasarlanmış bir oyun. Eğer video'yu izlerseniz biraz daha açık anlatılmış, video'dakileri papağan gibi söylemeyim :)

heartsmagic

Nvidia kullandım senelerce, şu anki makinemde de Nvidia var. Dediğim gibi, diğer meselelerden haberdar değilim, oyun tarafım olmadığı için olacağımı da sanmıyorum :)

erdemakin09

Alıntı yapılan: eronis - 28 Nisan 2016 - 21:55:01
Alıntı yapılan: heartsmagic - 28 Nisan 2016 - 21:26:39
Oyun, entrika kısmını bilemiyorum, o kadar ilgili olmadığımdandır. Ben senelerdir sorunsuz kullanıyorum ama, o kısmından eminim :) Oyun alanına girmiyor oluşum memnuniyetimin sebebi olabilir tabi.
Pardon anlamadım, Nvidia'mı AMD'mi kullanıcısıyım dediniz az önce ?

Oyundan, entrika bölümünden kastım;

https://www.youtube.com/watch?v=ZcF36_qMd8M

Bu video'da değinmiş. Farkındaysanız Shadow Of Mordor'un sitesine girdiğinizide Nvidia için tam destek varken AMD için, "sahipli sürücüleri yükleyebilirisiniz, ancak performans sorunu olacaktır" ibaresi kullanılmış. Alien İsolation misal, Nvidia için tasarlanmış bir oyun. Eğer video'yu izlerseniz biraz daha açık anlatılmış, video'dakileri papağan gibi söylemeyim :)

Yine bunlar iyi şeyler. Birde bu Microsoft İbm gibi firmaların birbirleriyle savaştığı o yıllarda yaşananları anlatsak insanlara "oha bir tek birbirlerinin kafalarına sıkmamışlar" derler :D

Alıntı yapılan: heartsmagic - 30 Nisan 2016 - 02:18:40
Nvidia kullandım senelerce, şu anki makinemde de Nvidia var. Dediğim gibi, diğer meselelerden haberdar değilim, oyun tarafım olmadığı için olacağımı da sanmıyorum :)

Bende Linux sayesinde kurtuldum o illetten. Şimdi mis gibi yazılımla uğraşıyorum. Bilgisayarla uğraşıyorum. Kendimi geliştiriyorum. Teşekkürler Linux Teşekkürler Ubuntu :)
Her Can Bir Gün Ölümü Tadacaktır!