Hashing Uygulamaları

Başlatan erdemakin09, 22 Nisan 2016 - 00:06:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erdemakin09

Arkadaşlar proje olarak bizden bir hashing uygulaması istedilerde ben bu hashing nedir bilmiyorum. Var mı bana bu konuda yardımcı olabilecek. Nette bakındım güzel açıklayıcı * bir şey bulamadım. Tam tersi iyice kafam karıştı.

Birde altta 500 elemanlı rondom kayıt dosyası diye bir şey istiyor. Nedir bu. Txt dosyası yoksa hashinge özel bir durum mu?

Algoritma
Lineer dosya org. ve bağıl dosya org.( Bölen-Kalan, Katlama, Kare ortası hash fonksiyonları; Çakışma
için Lineer yoklama ve ayrık taşma) yöntemlerinin karşılaştırılması yapılacaktır.
Veri yapısı
Algoritmaların karşılaştırılması için 500 elemanlı bir rasgele (random) kayıt dosyası oluşturulacaktır.
Kayıt dosyasında öğrenci numarası(Kocaeli üniv . öğrenci on formatı), ad soyad( random 10 karakterli)
bilgileri olacaktır.
  • Birinci adımda 500 elemanlı random olarak kayıt dosyası oluşturulacaktır.
  • Kayıt dosyasından, bağıl dosya organizasyonu için 6 tane bağıl dosya yaratılacaktır:
    o Bölen Kalan ve Lineer Yoklama
    o Bölen Kalan ve Ayrık Taşma
    o Katlama ve Lineer Yoklama
    o Katlama ve Ayrık Taşma
    o Kare ortası ve Lineer Yoklama
    o Kare ortası ve Ayrık Taşma
  • 6 dosya ve lineer dosya için arama işlemi yapılacaktır. Toplam 7 arama yapılacaktır. Arama şu
    şekilde olacaktır:
    o Lineer dosyadaki 500
    kayıt teker teker 7 dosyada aranacak ve ekran
    yazdırılacaktır(öğrenci no ve ad-soyad).
    o 7 tip arama yöntemi işlem sayısı saydırılarak her metod için işlem sayısı ekrana
    yazdırılacaktır.(İşlem sayısı: koddaki atama ve karşılaştırma sayısı, döngü içindekilerde
    dahil)
  • Aramalar bittikten sonra işlem sayısına göre random dosyada en hızlı aramayı yapan yöntem
    ekrana yazdırılacaktır.
  • En hızlı yöntemi bulmak için karşılaştırma yaparken, dosyayı oluşturma işlemleri de dahil
    edilmesi gerekmektedir. Buna göre hangi yöntemin kayıt dosyası için uygun olduğu sonucu
    ortaya çıkması gerekmektedir.

Her Can Bir Gün Ölümü Tadacaktır!

Sh4oTT

Bıraz bakındım da sanırsam hocam sızden bır hash tablosu yapmanızı ıstıyorlar su vıdeoyu ızlemenızı onerırım kolay gelsın :)

https://www.youtube.com/watch?v=0fGeIVgyAgY

erdemakin09

Alıntı yapılan: Sh4oTT - 22 Nisan 2016 - 00:55:23
Bıraz bakındım da sanırsam hocam sızden bır hash tablosu yapmanızı ıstıyorlar su vıdeoyu ızlemenızı onerırım kolay gelsın :)

https://www.youtube.com/watch?v=0fGeIVgyAgY

Teşekkür ederim başkanım :)
Dur şöyle projeyi tam paylaşayım da fikir sahibi olsun okuyanlar.
Bendeki akıl hiç bir şey yazmamışım hakkında :D

Sh4oTT

Rica ederim :) C ile kodlarsanız kodları beklıyorum tabi paylasmayı dusunursenız :)

erdemakin09

Projeyi teslim ettikten sonra paylaşırım tabiki mayısın son haftasında teslim ederiz tabi yapabilirsek [emoji1]

Sent from my SM-A700FD using Tapatalk