CANON MF6140DN VE HP CMI1312NFI SORUNU

Başlatan osdoctor, 20 Nisan 2016 - 17:32:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

osdoctor

Merhabalar. İlk önce belirteyim ubuntu'da yeniyim. 14.04lts sürümünü kullanıyorum. Başlıkta belirttiğim yazıcıların 2si de ağda bağlı ve windows üzerinden sorunsuz çıktı veriyorlar. Hp yazıcımı elle yazıcı ekle bölümünden hpjet olarak tanıttığımda çıktı veriyor ancak tarama yapamıyordum. Yazılım merkezinden hp tools programını indirip yazıcımı tanıttığımda ise tarama yapıyor ancak çıktı vermiyor. Canon yazıcımı ise tanıtmayı beceremedim. Canon'un sitesinden driverını indirdim bir dizine çıkarttım. ppt dosyalarını teker teker tanıtmama rağmen yazıcıya gönderdiğim işlem yazıcı kutusunda durdu olarak gözüküyor ve çıktı alamıyorum. Ayrıca Canonun driverini yüklüyorum ama herhangi bir yere atmıyor sadece yüklendi olarak gözüküyor ama ne yazıcılarda ne başka bir yerde göremiyorum. sadece yüklü programlarda görebiliyorum. Çalıştır bölümü gibi * bir şey de yok. Yeniden yükle ve kaldır linki çıkıyor sadece. Bu yazıcıları ve tarayıcılarını tanıtmamın daha kolay bir yolu yokmudur acaba. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Konuyu güncelleyeyim bari :) 16.04 Lts sürümüne geçtim yukarıda belirttiğim hp tools programıda kayboldu ortalıktan. Sadece hp yazıcımda cıktı alabılıyorum canon yazıcıyı henuz tanıtamadım. Tarayıcı da gitti bu arada. Denemelere devam ediyorum bir gelişme olursa buradan yazacağım.

heartsmagic

Konu favorilerimde dursun, geniş bir zamanda bakınalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.