ağ sorunu ?

Başlatan Ulath, 13 Ağustos 2008 - 22:18:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ulath

merhaba arkadaşlar daha yeni ubuntu hardy kurdum

ama agı gormedı modemi

bunu nasıl çözerim ?

ebubekirs

ağ kartınızı mı görmedi, yoksa kablosuz ağları mı algılamadı, sorunuzu net olarak belirtir misiniz ?
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

Ulath

şu anda eski pc de giriyorum bunda goruyor 4ışık yanıyor modemde ama ubuntuda 3 ışık oluyor

ebubekirs

ifconfig

çıktısını buraya koyabilir misiniz ?
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

Ulath

network settings ten wired con.. yaptım  :'(

ingilizce birde

atomkarinca

Alıntı yapılan: Ulath - 13 Ağustos 2008 - 23:41:09
fload yapmış gibi olmasında 1 saattir bekliyom bir yardım eden yok  >:(

İlk soruya tam cevap vermediğiniz için kimse yardım edemiyor sanırım. Onun dışında sorunu gidermek için herhangi bir şey yaptınız mı? Yaptınızsa nedir? Bunları da cevaplandırırsanız çok süper olacak.

Ulath

yaptım ingilizce oldugundan bir şey anlamadım  ???

atomkarinca

Anlamanıza gerek yok, yaptığınızda karşınıza gelen yazıları kopyalayıp buraya yapıştırmanız yeterli olur zaten.

heartsmagic

Gereksiz mesajlar silindi. Lütfen yanlış anlama ama burası para ile çalışan teknik servis değil!
Kızmaya, bağırmaya, üst üste mesaj yazmaya hiç gerek yok.

Öncelikle cevap alabilmek için güzelce bilgi vermek lazım.

Modem ne?
Nasıl 3 ışık yanıyor? Bu Ubuntu'dan nasıl kaynaklanır?
Ağ sorunları başlıklarına baktığında, sorun yaşayan insanlardan istenen bilgileri buraya neden geçmiyorsun? Komut örnekleri, nelere ihtiyaç olunduğu defalarca o başlıklarda zaten anlatılıyor.

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Ulath

arkadaşlar sorunu çözdüm yardım eden herkese teşekkürler

erginemr

Buyrun burdan yakın. ??? Bu başlık, yanlış soru ve eksik geri bildirime örnek niteliğinde: Modemin markası, modeli neydi? İnternete nasıl bağlanıyordunuz (USB/ethernet, kablolu/kablosuz)? Ve son olarak, sorunu çözdüyseniz, nasıl çözdünüz?

Sıfıra sıfır, elde var sıfır...  ::)

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

othking

benimde ağ sorunum var sanırım kablosuz aygıtı görüyor elle yapılandırabiliyorum arayüz hazırlanıyor dedikten sonra yine kablosuz bağlantı olmuyor yardım edermisiniz?

othking

sorunu hallettim. yinede teşekkür ederim

umutubuntu

Alıntı yapılan: erginemr - 14 Ağustos 2008 - 11:25:50
Buyrun burdan yakın. ??? Bu başlık, yanlış soru ve eksik geri bildirime örnek niteliğinde: Modemin markası, modeli neydi? İnternete nasıl bağlanıyordunuz (USB/ethernet, kablolu/kablosuz)? Ve son olarak, sorunu çözdüyseniz, nasıl çözdünüz?

Sıfıra sıfır, elde var sıfır...  ::)

othking

üstteki yanıt sanırım banaydı. özür dilerim burda gereksiz yer işgal etmek istemezdim cevabı başka bir konuda buldum uyguladım oldu amacım sizi gereksiz kasmak değildi.

umutubuntu

Hayır kasılmadık :) ama anlatılmak istenen; bir yanıt almak istiyorsanız sizinde bize ip uçları vermeniz gerekiyor, haliyle bunun için evvela araştırma yapıp sorununuza çözüm bulmak, eğer çözüm bulamadıysanız sorununuzu detaylı bir biçimde anlatmanız sizin daha fazla yardım almanızı sağlayacaktır.
Her ne kadar çözümü kendiniz üretmiş ya da başka bir yerde bulmuş olsanız bile bunu en azından anlatarak  ya da link vererek sizinle aynı sorunu yaşayan diğer Ubuntu kullanıcılarının sorunlarına çözüm üretmekte öncü olmuş olursunuz  ;)

othking

çözümü dulduğum yer

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,3532.0.html

konular biraz dağınıktı o yüzden benimde kafam karıştı.tekrar özür dilerim