Ubuntu forum 13. madde hakkında

Başlatan illedelinux, 19 Nisan 2016 - 12:18:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

illedelinux

Alıntı Yap13- Başlıklarda konuyu dağıtmaya yönelik sohbet etmek, konu dışına çıkmak kurallara aykırıdır.

Henüz yeni eklenen 13. madde bana göre geç kalınmış ama yerinde bir madde. 13. madde, aynı zamanda forumun temel amacını oluşturması bakımından konu kaymalarının önüne geçen bir uyarı niteligi taşıyor. Ancak sohbet ile konuya katkı amaçlı bilgi niteliginde verilen öneriler veya yönergeler birbiriyle karıştırılmamalı. Zira tecrübe aktarımı da kısmen sohbete benzedigi için yanlış anlaşılmaya yol açabilir. Bu yanlış anlaşılmanın önüne geçmek için de açılan başlık konusuna ne derece katkı sağladıgına dikkat etmemiz halinde 13. maddeyi ihlal etmemiş oluruz.

Bu düşüncemi aktarma geregi görmemin bir nedeni de 13. madde dışına çıkan üyelerin uyarılar karşısında alınganlık göstermelerinin gereksiz olduguna yine 13. madde son noktayı koymuştur...
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

neynefes

Tutumumuz ve duruşumuz belli. Bu güzel ortamın bozulmaması. Sohbetler ortamı bozuyor demiyorum. Aksine yerinde anlatımlar çokta şahane oluyor. Bu konuda epey konuştuk, tartıştık.. Mümkünse bu konunun tekrar alevlenmesini istemiyorum. Umarım yanlış anlaşılmaya mahal vermemişimdir.

illedelinux

Alıntı YapTutumumuz ve duruşumuz belli. Bu güzel ortamın bozulmaması. Sohbetler ortamı bozuyor demiyorum. Aksine yerinde anlatımlar çokta şahane oluyor. Bu konuda epey konuştuk, tartıştık.. Mümkünse bu konunun tekrar alevlenmesini istemiyorum. Umarım yanlış anlaşılmaya mahal vermemişimdir.
Alıntı YapUmarım yanlış anlaşılmaya mahal vermemişimdir

Aynı görüşteyim. :)

ahmet_matematikci

Forumun tutumu belli ama benim görüşüm liberal sonuna kadar özgürlükçülük ve serbetlik ;D ;D
Adam Smith ne demiş
Alıntı Yaplaissez faire, laissez passer .
Yabi bırakınız yapsınlar , bırakınız gitsinler.
;D ;D
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

illedelinux

Alıntı YapForumun tutumu belli ama benim görüşüm liberal sonuna kadar özgürlükçülük ve serbetlik ;D ;D
Adam Smith ne demiş
Alıntı

laissez faire, laissez passer .

Yabi bırakınız yapsınlar , bırakınız gitsinler.

@ahmet_matematikci işte anlatmak istedigim tam da burası, Adam Smith kendi düzenlerinin bozulmaması için dünya düzenini bozmaya yönelik o sözü söylemiş ve o sözü söyledikten sonra da dünyanın düzeni bozulmuş. Aynı şeyi forumda yapmaya kalkarsak forumun bugünkü düzeni bozulur.

freeman

Daha önce IRC kanalı açıldı ve sırf sohbet için. Bence de sohbet forumda olmamalı. Bu forumu belki de kaliteli yapan bu detaylardır.
Gereksiz muhabbetler yerine nokta atışı bilgiler veriliyor.

Var ol ubuntu-tr !!
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.