Ubuntu Desktop 16.04 beta2 yi LTS sürümüne yükseltme

Başlatan Bendini, 19 Nisan 2016 - 12:10:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bendini

Yükseltme nasıl olacak?

güncelleme 2 gün sonra gelecek ve tüm iso yu mu baştan indirecek yoksa sadece bir kısmınımı?

önceki beta sürümlerden kararlı sürüme geçişlerde nasıl oldu?

misal 16.04 ün betasını kullanırken güncelleme geldi 16.04 lts güncelle diyeceğiz bunu kastetmiyorum.

indirdiğimiz paket ortalama 2 gb mı olacak yoksa 500 mb gibi mini bir paketle 16.04 lts sürümüne geçiş yapabilecek miyiz?

neynefes

Şu anda zaten lts sürümü kullanıyorsunuz. Kararlı olduğunda da cüzi bir miktar güncelleme gelecek. İşte ben kararlıyım artık demeyecektir size.

Quapukulu

Başlığı kirletmek istemem ama sormadan edemeyeceğim.Ubuntu 16.04'ü yeni baştan kurmak ile betadan güncellemek arasında bir fark oluşur mu performans açısından?

gecegezen

Fark olacağını düşünmüyorum zaten paket güncelemelerini alacaksınız. Depolar aynı paketler aynı olacak belki yapılandırmalar ile ilgili ufak tefek farklar olabilir ama 2 gün kalmışken o kadar büyük yapılanma farklarında olmaz yani
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

Quapukulu

Alıntı yapılan: gecegezen - 19 Nisan 2016 - 22:20:28
Fark olacağını düşünmüyorum zaten paket güncelemelerini alacaksınız. Depolar aynı paketler aynı olacak belki yapılandırmalar ile ilgili ufak tefek farklar olabilir ama 2 gün kalmışken o kadar büyük yapılanma farklarında olmaz yani
Teşekkür ederim.

Bendini

Tam olarak anlatmak istediğim şudur beta2 sürümünden stable sürümünd yükseltme mi olacak güncellememi? Sadece paketler mi güncellenecek yoksa sistem baştan mı yüklenecek tıpkı 14.04 den 16.04 e yükseltmek gibi?

gecegezen

Sadece gerekli paketler güncellenecek o kadar. Onlarda normal sistem güncellemesi gibi düşünün.
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

Kaleihan

Bana güncelleme gelmedi. Dünden beri bekliyorum ve meraklanmaya başladım :) Sistem hala gelişitirici sürümde.
osman@gokturk:~$ lsb_release -a
No LSB modules are available.
Distributor ID: Ubuntu
Description: Ubuntu Xenial Xerus (development branch)
Release: 16.04
Codename: xenial
osman@gokturk:~$

Düzenleme: Ayarlardan sunucuyu Ana sunucu yapınca güncelleştirmeler geldi.

kuzgunler

heartsmagic

Forumu reklam malzemezi olarak kullanma lütfen @kuzgunler. Şimdilik sadece ilgili bağlantıları temizlemekle yetindik, sonrası için ne yazık ki bununla kalamayız.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.