Sistem tepsisindeki simgelerin boyutları

Başlatan onparmakfklavye, 18 Nisan 2016 - 21:00:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

onparmakfklavye

Merhaba sistem tepsisindeki simgelerin boyutlarını nasıl değiştirebilirim bilemedim. Xfcedeki adı nedir bilemedim, windowstaki sistem tepsisi deniyor. Sağ alt köşedeki saatin yanındaki iconları kastediyorum.

heartsmagic

Gösterge panelciği gibi bir şey mi? Eğer doğru anlıyorsam ve şuradaki cevap da beni yanıltmıyorsa oradaki simgelerin boyu değişemiyor:
http://forum.xfce.org/viewtopic.php?id=7707

Sene 2012 tabi orada, şu an hâlâ ayın cevap geçerli midir bilemiyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ahmet_matematikci

Şuan xfce de yim panelin boyu ve kalınlığı ayarlanabiliyor ancak simgelerin boyu değişmiyor.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

mhmtkrktr

Xfce de panelin teması nereden ayarlanır hiç bilmiyorum ancak o simgeler panel teması içerisine -icon-size: XXpx; olarak tanımlanmıştır.
Burası için ayrı bir ayar bölümü hazırlanmamışsa, pixel değerini elle düzenleyerek değiştirmeniz gerekir.

seron

Bu dikkat eksikliği reklamı buraya nasıl geldi bilmiyorum ama,
Linux Mint Cinnamon işletim sisteminde cinnamon panelin kalınlığını değiştirdikçe ikonlar da değişiyor.
Diğer işletim sistemlerinde ve masaüstü ortamlarında durumun nasıl olduğunu bilmiyorum...

onparmakfklavye

Panelin boyunu sistem simgelerini vs. keyfime göre ayarladım. Taskbarın sol tarafındaki iconlar değişiyor fakat ötekiler büyük kaldı ve sırıtıyor. Tint2 wizard benzeri bi tool olsaymış keşke. Kesin çözüm @mhmtkrktr tarif ettiği gibi galiba ama yapabileceğimdem emin değilim.