Sanal makinelere dörtten fazla ethernet arayüzü nasıl eklenir?

Başlatan ahmetkanar54, 12 Nisan 2016 - 16:16:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ahmetkanar54

Merbaha arkadaşlar ben şu an virtualbox kullanıyorum.4 tane ethernet kartından fazla ekliyemiyorum diye tıkandım.Linuxtaki sanallştırma çözümlerinden virtualbox tan daha performanslı ve 4 den fazla ethernet kartı ekliyebileceğim sanallaştırma programı varmı ?

heartsmagic

8 yeter mi?
https://www.eanderalx.org/virtualization/8_network_card_vbox

Öteki türlü eğer sistemlerin kendi içinde lazımsa ek arayüzler, sanal ağ arayüzü meselesine bakabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

earas

Ethernet kartı olayını her türlü çözersin o sorun değil. Ben Linux üzerinde açık kaynak olmamasına rağmen VMware Wokstation kullanmanı öneririm. Daha performanslı-daha hızlı gibi bir iddiada bulunmayacağım  ama daha kullanışlı ve marifetlidir. Sanal ekranda çalıştığınızda kısayollar (win+key diyeyim sen anla) daha rahat çalışır, ölçekleme olayı çok kullanışlı, gerçek diskleri sanal makinaya tanıtabilirsin, clone disk yaratma veya master diski birden çok makina üzerinde eşzamanlı kullanma gibi olayları çok sezgisel ve bir iki tıklamaya bakar, virtualboxta doğrudan master disk olayı zaten yok ve sanal diskin farklı kopyalarını yeni bir sanala bağlamak biraz daha zahmetli olabiliyor. Özellik olarak VMware önde yani ve bence çok daha kullanışlı. Ancak biri ücretli diğeri ücretsiz. VMware player'a da bakabilirsin. Özellikleri işini görebilir.

natgho

Hayır ben Windows Düşmanı Değilim,Bu Yüzden Linux Kullanmıyorum, Ben Sadece Benim Donanımımda At Koşturacaksa Bir Yazılım, her Adımını Bilme Sorumluluğunu Hisseden Bir Teknologtan Fazlası olmadığım İçin Linux Kullanıcısıyım.

ahmetkanar54

sadece pfsense için :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Nisan 2016 - 23:34:46

Alıntı yapılan: heartsmagic - 12 Nisan 2016 - 22:45:18
8 yeter mi?
https://www.eanderalx.org/virtualization/8_network_card_vbox

Öteki türlü eğer sistemlerin kendi içinde lazımsa ek arayüzler, sanal ağ arayüzü meselesine bakabilirsin.

saol abi her zamanki gibi mükemmel sonuç buldun :)

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.