Açık Kaynak Yazılım Geliştirme

Başlatan Source, 11 Nisan 2016 - 19:37:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Source

Merhaba arkadaşlar forumda birkaç arkadaşla bu konuyu konuştum bana bir konu açıp bunu dile getirmemi önerdiler. Şimdi konuya şöyle başlayayım bir yazılım şirketinde çalışıyorum aynı zamanda freelancede işler alıyorum bir süre sonra işlerin hep standart bir şekilde yürüdüğünü farkettim.Sanki ben programlama yapmıyorumda beni programışlar hep aynı işleri yapıyorum gibi hissettiriyor.Bende düşündüm ki linuxu seviyorum bunun için yazılımlar geliştirebilirim.Hem kendimi geliştirmiş olurum hemde bu standartın dışına çıkmış olurum. Örnek vericek olursam mysql veritabanı yönetimi için navicat i kullanıyorum yönetim konusunda ciddi kolaylıklar sağlıyor fakat yazılım ücretli bunun açık kaynak ve ücretsiz bir versiyonu yapılabilir veya başka birşeyler.Bu tarz şeyler yapabilir miyiz bir ekip çalışması halinde destek olur musunuz ne düşünüyorsunuz bunları merak ediyorum?

ahmet_matematikci

Ben fayda sağlayabilir miyim bilmiyorum ama temmuz ayına kadar sınısız vaktim var.
Yapabileceğim bir şey olursa ucundan tutarım.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

if

LibreOffice ve Firefox'ta da kullanılabilen bir Türkçe imlâ denetimi uygulamasının yazılmasını o kadar isterim ki...

Promethium

Alıntı yapılan: if - 11 Nisan 2016 - 20:44:20
LibreOffice ve Firefox'ta da kullanılabilen bir Türkçe imlâ denetimi uygulamasının yazılmasını o kadar isterim ki...

Firefox için var zaten.
  • Üretmeden tüketen millet, ezilmeye mahkum millettir.

Source

Sanırım katılım olmayacak libre office fikri hoşuma gitti şimdilik bu proje üzerine yoğunlaşacağım yardımcı olmak isteyen olursa bana ulaşabilir.

Edit:

Tabi böyle bir uygulamanın varlığını bilene dek :)

İhtiyacı olan arkadaşlar inceleyebilir.

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=LibreOffice%27e_Zemberek_eklentisini_kurmak

neynefes

Programlama kısmında değil ama arayüz konusunda destekçi olabilirim bende. Aklınızın bir köşesinde bulunsun.  ;)

if

@Faker, Zemberek'in çalışıp çalışmadığını denediniz mi?