Kaffeine 1.3.1 Bazı Kanalları Açamıyor

Başlatan ethem578, 05 Nisan 2016 - 18:59:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ethem578

Başlıkta da belirttiğim gibi kaffeine ile CnnTurk Kanal D gibi bazı kanalları açamıyorum.  Kanal Listesinde tıklayınca görüntü geliyor ancak sabit kalıyor. Sinyal vb. sorunu yok. Aynı Kanallar Kaffeine 1.2 de çalışıyor fakat 1.2.1 sürümü Xine tabanlı ve Hd kanallarda belirgin akıcılık sorunu var. Vlc tabanlı olan 1.3.1 sürümünde çok iyi performans alıyorum. Tek sorunum açılamayan bu iki kanal. Bilgisi olan arkadaşların desteğini bekliyorum.

neynefes

Gnome masaüstü kullanıyorum. Kurulum yapmak stediğimde de gereksiz birçok paket kurulumu yapacaktı o sebepten deneme yapamadım. Eğer dönüş olmazsa sanal makine üzerinde deneme yaparım çok elzemse.

ethem578

Alıntı yapılan: neynefes - 05 Nisan 2016 - 21:19:29
Gnome masaüstü kullanıyorum. Kurulum yapmak stediğimde de gereksiz birçok paket kurulumu yapacaktı o sebepten deneme yapamadım. Eğer dönüş olmazsa sanal makine üzerinde deneme yaparım çok elzemse.

Çok elzem değil tabiki. Sadece kafama takıldı. Bildiğim kadarıyla vlc altyapısıyla birlikte her türlü codec geliyor. Alternatif yazılımlardan Me-tv için kanal taraması yapamadım. Çünkü W_scan komutu kartımla uyumlu değilmiş. Mythtv yi de yapılandıramadım. Bir şekilde kanal taraması yapmayı başardım ancak görüntü alamadım. Şuan çalışan tek yazılım kaffeine :) Diğer kanallarda sorun yok. Meraktan dolayı bir sorayım dedim :)

neynefes

Peki direk vlc üzerinden kullanılabiliyor mu? veya kodi?

ethem578

Kodi ve vlc üzerinden nasıl kullanacağıma dair bir fikrim yok. Özellikle kodi ile kullanılabilmesine şaşırdım diyebilirim.

neynefes

ethem578

Doğrudur tv kartı. Tv Kartları bölümüne açtım diye hatırlıyorum yanlış mı oldu acaba ?

neynefes

O kadar çok mesaj okudum ki bölümlerine bile bakmamışım :)

Tv kartı marka modelini alabilir miyim? Deneme şansım olmadı ama tv kartlarını derstekliyordu sanırım Kodi. Hatalıysam düzeltin beni.

ethem578

Geniatech HDStar DVB-S2 TV Box tv kartı modeli. Sürücüleri yüklü. Sadece kaffeine son sürümü ile birkaç kanalda sıkıntı yaşıyorum. Diğerleri çalışıyor. Vlc ile direk çalıştırabilsem harika olacak ama başaramadım bir türlü. W_scan komutu işe yaramıyor. Türksat'a çevrili Lnb Diseqc 1 nolu portta bulunuyor. Vlc için kanal taraması yapabilsem sıkıntılarım çözülecek galiba. Kodi hakkında hiçbir fikrim yok arkaplan servisi kurulması gerektiği yazılmış sanırım beni aşan şeyler.

neynefes

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=47158.0

Burada konuşulmuş mevzu. Kodi de destekliyormuş sizin kartı ama dediğim gibi hiç denemedim bu tür bir şeyi.

ethem578