Aramama rağmen ubuntu live cd linki bulamadım.

Başlatan Gençfuat, 29 Kasım 2008 - 00:32:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gençfuat

Bilen varsa link yollayabilirmi.Gerçekten bulamadım acaba ubuntunun live cd si yokmu?
böteci

Çağlar

Ubuntu'nun cd'si zaten live olarak çalışır elinizdeki cd'yi takıp baştan başlatın yeter.
We got a badass over here!

Burak

Çağlar, belki @palewar'un elinde hiç cd yoktur.

@palewar, şuradan istediğiniz indirmeyi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer alternatif cd seçeneğini seçmezseniz indireceğiniz cd live cd olacaktır.

http://www.ubuntu.com/getubuntu/download

Gençfuat

böteci

Sypro

Nasıl aradığınızı merak ettim doğrusu.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

Gençfuat

Alıntı yapılan: Sypro - 29 Kasım 2008 - 12:23:29

Ubuntunun sitesindeki nde live cd tabiri  olmadığından  bulamadım.İndirdiğim ubuntuda direk kurulumdu onun için sormuştum .Bu arada sitesinden  en son indirdiğim çalışan cd de kullanıcı adı ve şifre soruyor.
böteci

ihtiyar said

Alıntı yapılan: palewar - 29 Kasım 2008 - 15:06:56
Alıntı yapılan: Sypro - 29 Kasım 2008 - 12:23:29

Ubuntunun sitesindeki nde live cd tabiri  olmadığından  bulamadım.İndirdiğim ubuntuda direk kurulumdu onun için sormuştum .Bu arada sitesinden  en son indirdiğim çalışan cd de kullanıcı adı ve şifre soruyor.

Desktop Edition diye indirdiğiniz CD versiyonu, hem live CD olarak hem de kurulum CD'si olarak işlevi vardır. CD'yi takıp yeniden başlattığınızda önce kullanmak istediğiniz dili seçersiniz ve gelen menüden en üstteki ile -umarım yanlış hatırlamıyorumdur- live olarak oturumu açarsınız. Şifre filan da sormaz.

heartsmagic

Bu parola sorma problemini sanki hatırlar gibiyim. Nasıl bir ekranda parola soruyor? Normal şartlar altında sormaması gerekiyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sypro

Gelen oturuma kill atınca (ctrl alt backspace) genelde şifre soruyor. Onun dışında bilemiyorum.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

Gençfuat

İkinci sefere sormadı parola falan.Sanırım dediğiniz gibi bişi yapmıştım ondan parola sordu.
böteci

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.