[Çözüldü] Başka forumdan bilgi aktarma

Başlatan ahmet_matematikci, 29 Mart 2016 - 08:14:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ahmet_matematikci

Dün akşam xfce masaüstünde panel ile alakalı sıkıntı yaşadım.
Ubuntu forumunda cevap bulayınca mint forumuna bakındım.
Verilen cevap tam da istediğim şeydi ve işe yaradı. Sonra düşündüm böyle bir sıkıntı ile karşılaşsam ve mint formu kapanmış olsa ben bu cevabı nereden bulacağım.
(Şimdiye kadar onlarca linux formu kapandı ve orada yazılan binlerce değerli veri belki de silindi....Ubuntu forumu bildiğim en eski linux forumu olduğu için gözümde hiç kapanmayacak gibi duruyor.)

Sonra bu foruma başlık açayım orada ki cevabı buraya kendi yorumlarım ile yazayım diye düşündüm ama forumumuz alıntı konusunda çok hassas.
Link vermek çözüm değil belki de 1 ay sonra mint kapanacak.
Bu işin makul çözümü nasıl olur?
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

betseg

Sitenin altında lisans yazıyor.
Alıntı yapılan: forum.linuxmint.net.trBu sitenin içeriği CC by nc-sa ile lisanslanmıştır. İçerik kaynak göstermek kaydıyla farklı platformlarda paylaşılabilir.

ahmet_matematikci

Alıntı yapılan: betseg - 29 Mart 2016 - 08:21:53
Sitenin altında lisans yazıyor.
Alıntı yapılan: forum.linuxmint.net.trBu sitenin içeriği CC by nc-sa ile lisanslanmıştır. İçerik kaynak göstermek kaydıyla farklı platformlarda paylaşılabilir.

@betseg teşekkür ederim.Forum da bu hoş karşılar mı kendin yaz kendin çöz....
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

neynefes

Birçok başlık var kendin pişir, kendin ye tarzında. Alıntılama yapmak neden sorun teşkil ediyor o kısmı pek kavrayamadım.

ahmet_matematikci

Şöyle anlatayım forumda bir makale yazı haber paylaşılınca yazarın haberi var mı gibi konular konuşuluyor ya....
Aynısı sorunların çözümü için yazılmış kodlar da geçerli mi?
Mint forumu lisanslamış demiş ki kaynak göster paylaşabilirsin.
Çoğu forumda lisanslama yoktur..... ;D ;D
Lisans olayını ben bu forumda ilk defa duydum aslında...

neynefes

Lisans konusu bu forumda da mevcut. Verilen komutlar nedir bilmiyorum ama depolardan bir paket yüklettirmek, ppa adresi ekletmek öyle aman aman lisans gerektiren bir durum değil. Çözümü sunan kişiye nezaketen teşekkür edilip ilgili bağlantı verilebilir.

Makale,  yazı, haberde durum daha farklı. Kişi bu makaleyi parayla mı satıyor? İlgili yazı yazarı tarafından dağıtılmaya izin verilmiş mi? vs..