[Çözüldü] Stopping send an event to indicate hatası

Başlatan semih85, 25 Mart 2016 - 19:28:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

semih85

Herkese selamlar. Direk diski silip ubuntu kurdum yani sistemin üzerinde başka bir işletim sistemi yok. Fakat kullanıcı adı ve şifre ekranı geliyor onları girdikten sonra

Starting lightdm display manager
Stoping send an event to indicate Plymouth is up (yanlarında OK yazıyor )

geliyor ve tekrar kullancı adı girme Ekrani geliyor. İntenette araştırdım fakat türkçe bir kaynak bulamadım yardımıcı olursanız sevinirim şimdiden herkese teşekkürler

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Mart 2016 - 20:41:21

Biraz uğraştım fakat sonuç alamadım. Şimdide kullanıcı adı listesi geliyor. Yine kullanıcı adımı seçip parolami giriyorum.  Siyah ekran geliyor ve biraz bekledikten sonra tekrar kullancı adı listesi ekranı geliyor.  Yardımci olabilecek var mı arkadaşlar
~ hoşça'kal'

Sistem İşlemci; core i5 ekran kartı: nvidia geforce GTX920M Ram: 4GB DDR3 HDD: 320GB

heartsmagic

Hangi Ubuntu sürümü bu?
Kurulum öncesi ISO kalıbı için md5 bütünlüğü denetlenmiş miydi?
Bu bir dizüstü ise marka ve model nedir?
Grafik kartı bilgilerini biliyor musun? Marka, model? Varsa eğer çift kart hangisi? Nvidia+Intel mi, ATI+Intel mi gibi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

semih85

Alıntı yapılan: heartsmagicHangi Ubuntu sürümü bu?
Kurulum öncesi ISO kalıbı için md5 bütünlüğü denetlenmiş miydi?
Bu bir dizüstü ise marka ve model nedir?
Grafik kartı bilgilerini biliyor musun? Marka, model? Varsa eğer çift kart hangisi? Nvidia+Intel mi, ATI+Intel mi gibi?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Mart 2016 - 00:37:02

şimdiki sorunum gnome masaüstünü kullanıyorum, unity seçmeme rağmen açılmıyor. şu an gnome masaüstünden yazıyorum size

sistem şu şekilde;
İşlemci; İntel pentıum P6200
ekran kartı: ati Mobility radeon HD5470
Ram: 2GB DDR3
HDD: 320GB

Model: Acer 5742ZG

Sistemin üzeride herhangi farklı bir işletim sistemi yok sadece ubuntu var
Kurarken md5 ile ilgili bir şey yapmadım yada bilmiyorum ilk defa sizden duydum.
Kurarken isoyu rufus ile flas diske yazdırdım öyle kurdum.
~ hoşça'kal'

Sistem İşlemci; core i5 ekran kartı: nvidia geforce GTX920M Ram: 4GB DDR3 HDD: 320GB

heartsmagic

MD5 bütünlük denetimi.
Eğer ISO sağlam değile sorun olabilir.

Unity açılmıyor ama ne oluyor örneğin? Kartın için sürücü falan kurmaya çalıştın mı?

semih85

Günaydın. Şu an işyerindeyim. Eve geçtiğim zaman MD5 ile iligli meseleyi halledip buraya yazarım. Unity seçtiğim zaman siyah ekran geliyor, belli bir süre bekledikten sonra tekrar kullanıcı adı ve parola girme ekranı geliyor yani masaüstü gelmiyor.

Edit: Tekrar selamlar. İndirdiğim iso dosyasını dediğinizşekilde MD5 testine soktum sonuç şu şekilde

http://i.hizliresim.com/6PN4mW.png

~ hoşça'kal'

heartsmagic

MD5 sonucu olumlu.

Giriş ekranına geldiğinde ctrl+alt+f1 ile uçbirime düş. Kullanıcı adı ister, bu senin normal kullanıcı adındır. Parola sorar ve yazarken görünmez, dikkatlice yazar girersin. Girdikten sonra şu komutu uygula:

lspci | egrep "VGA|3D|Display"

Sana kart bilgilerini verir. Kartının marka ve modeline bir bakalım. Eğer iki satır çıkarsa makinede çift kart vardır. Nvidia+Intel, ATI+Intel, ATI+ATI gibi. Lütfen bunu not alıp buraya aktarmaya çalış.

Not: | karakterini AltGr + <>| tuşları ile yapabilirsin. Sağ tarafta bulunan AltGr ve klavyenin sol tarafında bulunan, üzerinde <>| olan tuşlarla yani.

semih85

Selamlar şu an durum şöyle;

Gnome masaüstüne girebiliyorum fakat,unity denediğim zaman olmuyor kullanıcı girme ekranına geri atıyor. Yani işletim sistemini kullanabiliyorum ama gnome masaüstü ile.

Ama gnome açılım sürecinde ise ekranda karıncalanmalar oluyor ve biraz geç açılıyor. Şu an işyerindeyim. Eve geçtiğim zaman dediğiniz komutu deneyeceğim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Mart 2016 - 18:12:16

Tekrardan selamlar dediğiniz komutu yazdım şekilde bir yanıt verdi

Yalnız VGA yazısı kırmızı şekilde yazıyor. Bunun bir önemi var mı bilmiyorum.

01:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Park [Mobility Radeon HD 5430/5450/5470]
~ hoşça'kal'

heartsmagic

Tek kart var gibi ama biraz bakınınca bu kartın genellikle melez kartlı sistemlerde kullanıldığını gördüm. Makinenin marka ve modeli nedir? Oradan bir bakmaya çalışalım. Eğer tek kart varsa fglrx sürücülerini kurmayı deneriz.

semih85

Acer aspire 5742ZG Notebook.  Marka model budur. 
~ hoşça'kal'

heartsmagic

Tek kart gibi. Bir ATI sürücülerini kurmayı deneyelim. Hoş, bu seride sanki sorun vardı gibi ama denemeden bilemeyiz şu an.

sudo apt-get install linux-headers-generic
sudo apt-get install fglrx
sudo amdconfig --initial

Ardından sistemi başlatırsın. Ola ki masaüstü açılmazsa, ctrl+alt+f1 veya f2 ile uçbirime düşer, daha önce tarif ettiğim şekilde giriş yaparsın. Ardından:

sudo apt-get purge fglrx*

ile sürücüleri kaldırıp sistemi yeniden başlatırsın:

sudo reboot

semih85

Adamsın sorun çözüldü, teşekkürler. Dediğin her şeyi yaptı ve düzeldi, peki sorun neymiş. Ben bilmede sadece dediğini yaptım sorun nedir?
~ hoşça'kal'

heartsmagic

Rica ederiz, çözülen konularımız için şöyle bir uygulamamız var: cozuldukonusu
Sorun açık kaynak sürücülerle senin kartının sorun yapması. İki türlü sürücü var bizim tarafta, birisi açık kaynaklı olan yani gönüllülerin (bazen firma desteğiyle) geliştirdiği sürücüler, bir de kartın sahibi olan firmanın kendi dağıttığı kapalı sürücüler. Sana ATI'nin dağıttığı sürücüyü kurdurduk burada, ismi fglrx oalrak geçer, sorun da çözüldü. 

semih85

~ hoşça'kal'