[Çözüldü] XFCE çok harddisk kullanıyor.

Başlatan CaptainBRO, 25 Mart 2016 - 14:05:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CaptainBRO

Merhabalar, ben Manjaro red white xfce kullanıyordum daha önceleri. Daha sonra xubutu'ya geçtim ve xubuntuda göz görülebilir bir disk kullanımı mevcut. Hani thunarı manjaro'da açtığımda sabit diskten bir tık bile çıkmazken xubuntuda açarken sabit diskten baya bi ses geliyor. Aynı şekilde terminali açarkende rahatsız edici bir ses geliyor. Xubuntu'yu LVM olarak kurdum bu arada.

illedelinux

Senin harddisk eski galiba, bir de Lubuntu dene istersen.
Veya aşagıdaki kod ile Lubuntu'yu kur, daha sonra kullanıcı giriş seçeneginden Lubuntu'yu seç.

sudo apt-get install lubuntu-desktop
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

Reverser

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

CaptainBRO

Alıntı yapılan: illedelinux - 25 Mart 2016 - 16:18:41
Senin harddisk eski galiba, bir de Lubuntu dene istersen.
Veya aşagıdaki kod ile Lubuntu'yu kur, daha sonra kullanıcı giriş seçeneginden Lubuntu'yu seç.

sudo apt-get install lubuntu-desktop

Eski ama Manjaro linuxda bu kadar kullanım söz konusu bile değildi.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Mart 2016 - 01:31:14

Alıntı yapılan: Reverser - 25 Mart 2016 - 23:03:26
Xubuntu hangi sürüm kuruldu ?

15.10 sürümünü kullanıyorum

heartsmagic

Disk tıkırtısı pek hayra alamet değildir zannımca. Sürekli bir şey okunmaması lazım. Sistem güncel mi? Canlı CD ile deneme imkânın varsa bir dener misin? Bakalım orada durum nasıl.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

CaptainBRO

Sürekli değilde mesela 10-20 dakikadır internette sörf yapıyorum diyelim daha sonra xfce panelinden mesela birşeyler düzenlemek istiyorum veya whisker menüye girmek veya terminali açınca tıkırtılar başlıyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Mart 2016 - 01:51:44

Fakat öyle uzun bir şekilde değil 1-2 saniyeliğine tıkırdıyor sonra normal haline geliyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Mart 2016 - 02:06:57

Suan live uzerinden giriyorum. Herhangi bir sikinti yok gibi. Bu arada live cd de 14.04 surumu kurulu

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Mart 2016 - 02:11:43

Çok ilginç :) live cd'den çıkıp normal olarak girdim düzelmiş gibi :) Eskiden grub bile açılmıyordu şimdi açılıyor hiçbirşeyde yapmadım ama. Eksik kurulum olabilirmi donmanın sebebi?

heartsmagic

Donma? Tıkırdama mı? Eksik kurulum diye bir şey olmaz da, sorunlu kurulum olabilir o da ISO'nun md5 bütünlüğü ile ilgilidir. Eksik inmiştir, o da çok hayati bir yere denk gelmiştir.
Sorun çıkmazsa bir daha takılmana lüzum yok bence. Sen durumu belirtirsin bu başlıkta, bizler de konuyu kapatırız.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.