Veritabanının içi boşalmış! :(

Başlatan devrekli, 20 Mart 2016 - 16:19:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

devrekli

Merhaba arkadaşlar, ubuntu desktop 12.4 üzerinde çalışan bir yazılımımız var. 3-4 gün önce index.php sayfasını açmıyordu, boş sayfa çıkıyordu. Bende izin problemi olduğunu görünce ilgili klasörlerin chmod değerini 777 yaptım ve ardından sudo service ..... komutu kullandım. Sayfa açıldı fakat veritabanına baktığımda içinin boş olduğunu gördüm. Tablolar vs hepsi duruyor ama içi boş! Benim 2 komutumla bu olmaz heralde, başka arkadaşlarda birşeyler karıştırmış olabilir ama bunu nasıl eski haline getirebiliriz?

Sistem geri yükleme gibi birşey aradım ama alınmamış daha önce, testdrive ile .frm uzantılı dosyaları aradım tüm diskte ama 0 sonuç, 1 tane daha dosya bulunmadı. (mysql içersindeki dosyalar frm diye sadece onları tarattım) Bu veritabanını eski haline nasıl getirebiliriz? 250 mb'den fazla veri olması gerek.

teşekkürler

grayloop

Nautilus'u sudo ile açıp deneyin

sudo nautilus
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

devrekli

Alıntı yapılan: grayloop - 20 Mart 2016 - 16:22:47
Nautilus'u sudo ile açıp deneyin

sudo nautilus

Bu komut ile neyi deniyeyim? Zaten bu kodu kullanmadan mysql içeriği görüntülenemiyor. Bu kodu kullandım. Teşekkürler

devrekli

plazma

Bu bilgisayar sadece yerelde mi çalışıyordu yoksa internetede açıkmıydı? Veritabanının yedeği var ise en son aldığınız yedeği geri yükleyebilirsiniz.

heartsmagic

Neler olup bittiğini bilmeden fikir yürütmemiz zor, ancak veritabanının içi boşaltılmışsa ve yedek yoksa elden fazla bir şey gelmez.
mysql'e uçbirimden bağlanmaya çalışıldığında ne oluyor? Eğer bağlanılıyorsa veritabanları ve tablolar listelenebiliyor mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

devrekli

Alıntı yapılan: plazma - 21 Mart 2016 - 22:43:49
Bu bilgisayar sadece yerelde mi çalışıyordu yoksa internetede açıkmıydı? Veritabanının yedeği var ise en son aldığınız yedeği geri yükleyebilirsiniz.

Yerelde çalışıyordu, internet bağlantısı yok.

Alıntı yapılan: heartsmagic - 22 Mart 2016 - 00:44:25
Neler olup bittiğini bilmeden fikir yürütmemiz zor, ancak veritabanının içi boşaltılmışsa ve yedek yoksa elden fazla bir şey gelmez.
mysql'e uçbirimden bağlanmaya çalışıldığında ne oluyor? Eğer bağlanılıyorsa veritabanları ve tablolar listelenebiliyor mu?

Şuan işte değilim ama localhost/phpmyadmin den baktığımda tablolar ve veritabanı duruyordu, sadece içinde veri yok. Elimizde yedek yok :( O yüzden kurtarmayı denedim testdisk ile ama hiçbirşey bulamadı o da.

Teşekkürler

heartsmagic

Testdisk dosya bazında bulur, hani veritabanı dosyaları silinse fiziksel olarak bir ihtimal ama içi boşaltılan tablolar için veri kurtarma işe yaramaz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

devrekli

Alıntı yapılan: heartsmagic - 23 Mart 2016 - 17:35:23
Testdisk dosya bazında bulur, hani veritabanı dosyaları silinse fiziksel olarak bir ihtimal ama içi boşaltılan tablolar için veri kurtarma işe yaramaz.

İçini boşaltacak biri de yok aslında nasıl olduğunu anlamadım. Yani giden gitti, yapacak birşey yok :( Teşekkürler