Gnome Menü

Başlatan yasars, 30 Kasım 2008 - 19:57:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

koenig

Alıntı yapılan: seito1 - 15 Aralık 2008 - 18:24:35
arkadaslar eminim forumda benim gibi acemi arkadaslarda vardir .
Su Gnome'nin kurulumunu bastan sona anlayacagimiz dilde anlatmazmisiniz.
nerdeyse tum yazilari okudum ama * maalesef. birde biryerde linkler verilmis bunlari sirayla yukle diye ama 1ve 3.cusu acti 2.ci link eror verdiginden yukleyemedim. bi yardim lutfen
birde bu ubuntuda her seyi kendimizmi kurcaz hazir birpaket halinde kurulmuyormu windows gibi.boyle saatlerim gidiyor yinede tam olmuyor.   

Arkadaşım bencede bir yanlışlık var ortada
Ubuntu Windowsda olmayan bir çok özellikle gelen bir dağıtım ve hatta Acemiler için kullanması windowsdan daha kolay bir halde :)
Pencere Mahkumiyeti bitti AMA daha PENGUEN kardeşten öğrenecek çok şeyim var.

PEN VS. PEN Kazanan UBUNTU

seito1

chaosofzeus@hotmail.com
Üyelik Bilgileri E-Posta Özel Mesaj (Offline)

Ynt: Gnome Menü
« Yanıtla #7 : 01 Aralık 2008, 05:15:40 ÖS »
   Bu mesajı alıntı ile cevaplaAlıntı
http://launchpad.net/gnomenu/trunk/1.6/+download/gnomenuthemes_1.6-1_all.deb
http://launchpad.net/gnomenu/trunk/1.6/+download/gnomenu-themes-extra_1.6-2_all.deb
http://launchpad.net/gnomenu/trunk/1.6/+download/gnomenu_1.6-2_all.deb

Garip ama bu sırayla kurmak gerekiyor sonra zaten istediğiniz temalar yükülü geliyor içinde bir sürü var.
Sonra panele sağ tıklayıp panele ekle gnomenu diyorsunuz.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
yukardaki linkler verilmis  2.cisi acmadi zaten . birde panele sag tikla panele ekle nedemek anlamadim

seito1

ama masa ustunu ornekte verildigi sekle sokamiyorum.
buarada baska forumlarda KOD yazip Kirmizi yazilarla kodlar veriliyor bunlar nedir ve nereden nasil bakilip yazilip giriliyor birturlu cozemedim.
tamam belki bukadari da fazla diyorsunuz ama insan bilmediginin cahilidir iste.

teneke

Alıntı yapılan: seito1 - 15 Aralık 2008 - 18:24:35
arkadaslar eminim forumda benim gibi acemi arkadaslarda vardir .
Su Gnome'nin kurulumunu bastan sona anlayacagimiz dilde anlatmazmisiniz.
nerdeyse tum yazilari okudum ama * maalesef. birde biryerde linkler verilmis bunlari sirayla yukle diye ama 1ve 3.cusu acti 2.ci link eror verdiginden yukleyemedim. bi yardim lutfen
birde bu ubuntuda her seyi kendimizmi kurcaz hazir birpaket halinde kurulmuyormu windows gibi.boyle saatlerim gidiyor yinede tam olmuyor.   
-Exodus dediği  ğibi gnome paketleri dagıtımın içinde zaten.
-paketler ise "  uygulamalar > Ekle-Kaldır  " menüsünden açılan ekranda istediğiniz özelliklere uyan ihtiyacınıza göre seçilip sisteminize otomatik olarak eklenir.

OKAN

Arkadaş Gnome' dan değil, gnomenu den bahsediyor.

Exodus

@seito;
Bahsedilen mesajda gnome-menu degisikligi icin gnome menu kurulumu anlatiliyor. Su anda Ubuntu kullaniyorsaniz gnome kullaniyorsunuz demektir. Gnome'dan ne anladiginizi merak etmekle birlikte ben anlamini soyleyecek olursam; Masaustu yoneticisidir, kullandiginiz programlar v.s. Ubuntu'da gnome altindan yapilir (sonradan Xfce, KDE, E17 v.s. kurmadi iseniz.) Yukarda bahsettiginiz mesajda sadece applications - places - system menusunu degistirmek icin gereken adimlar anlatilmaktadir.
Kurulum adimlarina gecersek 2. link sadece extra temalar icin, buyuk problem yaratacagini sanmiyorum. Panele ekle olayina deginecek olursam da ustteki veya alttaki cubuga sag tiklayip panele ekle diyorsunuz orada Gnome-Menu gorunur ekle dediginizde kurdugunuz menu baslat cubugu olarak eklenir.
Arch Linux FTW!

seito1

seito1

usteki veya alttaki cubuga sagtikla derken nerden bahsettin. tamam bu son

Exodus

Fareler de sol ve sag tus olmak uzere 2 tus ve 1 tane de scroll icin tekerlek vardir. (Standart mouse icin) Sag tikla derken farenin sag tusuna basmaktan bahsettim..
Arch Linux FTW!

Sypro

Bu konuda bir başlık yeni açılanın 3 altında var olduğu için ikisini birleştirdim.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

heartsmagic

@seito1 acemiliğin biraz da senin okumamandan kaynaklanıyor. Bir başka başlıkta sana sanırım "kırmızı yazılar" için sorduğun soruya cevap vermiştim. Bir de ufak tavsiyede bulunmuştum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ozelgoktug

Arkadaşlar LİNKLERİN ÜÇÜ de hata veriyor acaba linkleri güncelleyebilirmiyiz?

BayboraKaan

ozelgoktug

Çok teşekkür ederim  :) orayı arıyordum bende geçen bulmuştum kaybettim bu başlığı buldum linkler de çalışmayınca telaş yaptım işte. :( cok sağolun orası işimi gördü! :)

BayboraKaan

Sonuca ulaşmanıza sevindim güle güle kullanın :D