Ubuntu kodları nerede kullanılır

Başlatan ekremhancer, 14 Mart 2016 - 20:21:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ekremhancer

Araştırma yaptım ama bulamadım nerelerde ve niye kullanılır

Suraka

Alıntı yapılan: ekremhancer - 14 Mart 2016 - 20:21:04
Araştırma yaptım ama bulamadım nerelerde ve niye kullanılır
Hangi Kodlar? Örnek var mı?

heartsmagic

Kod değil, komuttur onlar. Gerektiğinde veya kullanıcı komutlarla daha hızlı işlem yaptığı için kullanılır. Öteki türlü aklında belirli bir örnek varsa @Suraka gibi sorabiliriz, hangileri?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ekremhancer

Malesef önceden bir Windows kullanıcısı idim şimdi ubuntuya geçtim yenilik gördüm komutu merak ettim araştırdım pek sağlıklı olmadı her site ayrı şeyleri söyledi nasıl açılır nasıl kullanılır

ekremsenturk

Ubuntu kodu diye bir şey yok. Olmayan bir şeyin yanıtı da olmaz. Sorularını herkesin anlayabileceği şekilde sormaya çalış. Doğru isimler kullan. Kaynak veya örnek göster. Kod'un kendisini kod etiketi içinde kopyala yapıştır ki görelim nasıl bir şeymiş.

heartsmagic

Söylendiği gibi bize ayrıntı vermen lazım. Ubuntu ve Linux dağıtımlarında çok güçlü bir komut satırı vardır, Windows'tan aşina olduğun için bu ismi kullandım. Esasında çok ama çok daha geniş bir dünyadan bahsediyoruz burada. Bir iki değil binlerce komut var, senin neyi merak ettiğin, ne yapmak istediğin önemli. Söylediğim gibi sorun tespiti ve kişisel tercihler dışında komut kullanmak zorunda değilsin. Yok, ben merak ettim öğrenmek istiyorum diyorsan forumda geçen gün bir arkadaşın paylaştığı şu siteye yönlendirelim seni:

http://www.shellskript.com/

Ayrıca, Linux hakkında temel bilgileri almak için bulacağın güzel kaynakları okumaya başlayabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.