samsung scx 4200 yazıcının tarayıcı özelliği çalışıyor fakat

Başlatan tekin1923, 11 Nisan 2008 - 18:03:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tekin1923

Yazıcın tarama özelliğini çalıştırıyor fakat yazdıramıyor. Normal bir open office sayfasının çıktısını alamıyorum. Yazıcıyı test et dediğim de hepsine ok diyor ama print test page sayfasını yazdırmıyor. Nasıl çözeceğim bu işi bilen var mı?

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

egitimist

Daha önce sisteminde başka bir yazıcı kullanmış mıydın? Eğer kullanmışsan OpenOffice Writer'de File/Print ile açılan menüde hangi yazıcıyı kullanacağınızı seçmelisiniz. Bir önceki yazıcı varsayılan yazıcı olabilir. 

tekin1923

yazıcılar bölümünden yazıcıyı tekrar ayarladım. yazıcıyı çalıştırdım samsung'un kendi programındanda tarayıcı özelliğini çalıştırıyorum. bir şekilde işimi gördüm ama dolambaçlı oldu biraz.

teneke

Aynı model yazıcıyı bir türlü çalıştıramadım.yazdırma seçeneklerinden yazıcı yüklü görünüyor yüklü yazıcıyı seçip
yazdır komutu verildiğinde hata veriyor çıktı alınamıyor sorun acaba nerede?
Paylaşım için şimdiden teşekkürler.

mus_dur

Sistem/Tercihler/Default Printer kısmında scx4100 ve scx4100_series görülüyorsa scx4100' ü set default olarak seçip deneyin.

erginemr

@teneke'nin ve problemi çözemeyen diğer arkadaşların dikkatini çekmesi için, @mus_dur'un güzel [Nasıl] belgesinin adresini burada da vermek istiyorum:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=2786

teneke

user@user-desktop:~$ sudo gedit /etc/init.d/mountdevsubfs.sh
user@user-desktop:~$ tar zxvf 20070725084555687_UnifiedLinuxDriver.tar.gz
tar: 20070725084555687_UnifiedLinuxDriver.tar.gz: open olanaksız: No such file or directory
tar: Hata kurtarılabilir değil: şimdilik çıkılıyor
tar: Child returned status 2
tar: Hata çıkışı önceki hatalardan dolayı gecikti
user@user-desktop:~$
Merhabalar 4100 modeli bende bu şekilde!

teneke

Alıntı yapılan: mus_dur - 10 Ağustos 2008 - 15:20:08
Sistem/Tercihler/Default Printer kısmında scx4100 ve scx4100_series görülüyorsa scx4100' ü set default olarak seçip deneyin.
Bende scx4200 series olarak göküyor set default ettim denedim.
NOT:Ben birde sistem>yöntim>yazdırma özelliklerine baktım tıklayınca boş ekran görüntüsü açılır gibi olup kapanıyor bu özellik.

erginemr

@teneke,

Yazıcı eklemeyi bir de CUPS'ın web kontrol arayüzü ile dener misiniz? Web taraycıda:
localhost:631
yazın.

Bir de tar: "20070725084555687_UnifiedLinuxDriver.tar.gz: open olanaksız: No such file or directory" hatası, dosyanın aynı dizinde bulunamadığını gösteriyor. "pwd" ve "ls" komutlarıyla, sırasıyla hangi dizinde olduğunuzu görebilir ve dizin içeriğini listeleyebilirsiniz.

teneke

Alıntı yapılan: erginemr - 11 Ağustos 2008 - 20:17:39
@teneke,

Yazıcı eklemeyi bir de CUPS'ın web kontrol arayüzü ile dener misiniz? Web taraycıda:
localhost:631
yazın.

Bir de tar: "20070725084555687_UnifiedLinuxDriver.tar.gz: open olanaksız: No such file or directory" hatası, dosyanın aynı dizinde bulunamadığını gösteriyor. "pwd" ve "ls" komutlarıyla, sırasıyla hangi dizinde olduğunuzu görebilir ve dizin içeriğini listeleyebilirsiniz.
pwd /home/user olarak gözüküyor.
tarayıcıdan cups-1.4-r7834 source tar.bz2 indirdim bunun ubuntuda açması nasıl bu konuda bilğim eksik.
Teşekkürler.

heartsmagic

Dosyayı nereye indirdiysen orada vereceksin komutu, cups için konuşmuyorum bir önceki problem için konuşuyorum. Örneğin

cd Desktop
ya da
cd Masaüstü

dedikten sonra tar komutunu kullan.

cups indirmene gerek yok. @erginemr'i dinlersen bir de öyle dene. Firefox'u aç ve dediği şeyi yaz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

teneke

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Ağustos 2008 - 23:42:46
Dosyayı nereye indirdiysen orada vereceksin komutu, cups için konuşmuyorum bir önceki problem için konuşuyorum. Örneğin

cd Desktop
ya da
cd Masaüstü

dedikten sonra tar komutunu kullan.

cups indirmene gerek yok. @erginemr'i dinlersen bir de öyle dene. Firefox'u aç ve dediği şeyi yaz.

Error:

Unsupported format 'application/postscript'!

Localhost 631'de CUPS'ı yüklemeyi denedim sürekli error veriyor.
Bu yazıcı konusu kadar hiçbir konuya uğraşmamıştım araştırarak bir çözüm bulacağız.

tekin1923

[IMG]http://img203.yukle.tc/thumbs/8919Ekran_Goruntusu-Unified_Driver_Configurator.png[/img]

yazıcının yazdırma özelliği çalışıyor fakat tarayıcı özelliği çalışmıyor, birkaç şey denedim fakat sonuç yok. ubuntu 7.10 da ilk kurduğumda tarayıcı vardı yazıcı yoktu. bunda tam tersi oldu >:(  şimdiki 8.04 (ubuntu ultimate)