Edebiyat dergisi çıkartmaya karar verdim, fakat ubuntu için bir program...

Başlatan vodka, 12 Mart 2016 - 19:39:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

vodka

Evet edebiyat dergisi çıkartmaya karar verdim ve ubuntu için bir dergi tasarımı yapabileceğim ve yaptığım dergi ile matmaya gittiğim de sorun yaşamadan dergi basım işlemi sonuçlandırabileceğm bir program arıyorum. Not: Dergi tasarım işinden anlamıyorum daha önce böyle bir iş yapmadım ama autocad ve netcad biliyorum ve önerdiğiniz programı kullanmayı kurduktan sonra öğrenicem.
Ruhumuz Karanlıkta Kalırsa Günahlar Çıkar Ortaya Suçlu Günahı İşleyen Değil Karanlığı Getirendir.

grayloop

Scribus deneyebilirsiniz, masaüstü yayıncılık uygulamasıdır, depoda var. Ayrıca LyX de deneyebilirsiniz.
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

vodka

Öncelikle teşekkürler cevabın için fakat hangisini indireceğimi bilmediğim için ekran görüntüsü aldım. söylermisin hangisini indirmem gerektiğini.

[eklenti yönetici tarafından silindi]
Ruhumuz Karanlıkta Kalırsa Günahlar Çıkar Ortaya Suçlu Günahı İşleyen Değil Karanlığı Getirendir.

Suraka

grayloop

Alıntı yapılan: Suraka - 12 Mart 2016 - 20:40:20
oylaması 64 olan olması lazım.

Evet, 64 değerlendirme yapılmış olanı seçeceksiniz, sizde teknik öğeler de göründüğü için bu kadar seçenek çıkmış. Altta teknik seçenkeri göster kısmını gizle olarak değiştirirseniz asıl uygulamayı görebilirsiniz.
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

vodka

Teşkkür ediyorum. ama önerdiğiniz programlar işime yaramadı bunu sebebi ise benim size istediğim programı anlatamamamdan kaynaklanıyor. Benim ihtiyacım olan program logo tasarımı yapabileceğim bir program olmalı, internet araştırmalarım sonucu aradığım programın  corel draw olduğunu anladım şuan bu programı kurmaya çalışıyorum, kurma işleminde önerilere açığım, corel benzeri bir program da önerebilirsiniz. Ayırdığınız zaman için çok teşekkür ediyorum.

Barış Can

eğer corel draw tarzı "profesyonel" olarak tabir edebileceğimiz programları henüz kullanmadı isen, bu yönden zorlanabilirsin ki corel linux tarafında desteği olmayan ve wine aracılığı ile çalıştırabileceğin bir program. bu sebepten, ben de gimp öneririm sana, hem kullanımı kolaydır hem de youtube üzerinden logo yapımına dair videolar bulabilmen mümkündür belki.
» genelde hiçbir şey planladığım gibi gitmez.
» kişisel blog.

seron

Logo tasarımı:
vektör tabanlı yazılım > inkscape (corel draw benzeri)
piksel tabanlı yazılım > Gimp (yardımcı yazılım/ fotoşop benzeri)

dergi-davetiye-broşür vb. yazılımı:
scribus (yukarıdaki yazılımlarda hazırladığınız görselleri içe aktarabilir, metin hazırlayarak mizanpaj düzenlemesi yapabilirsiniz.)

Linux tarafında başka alternatif yok. windows tarafında olsaydı yine birkaç yazılıma daha muhtaç olacaktınız(ya da bunlardn bir ikisinin kombinasyonuna):
Adobe photoshop,
corel graphic suite,
adobe indesign,
microsoft office publisher.