"Caps Lock" tuşu yazma hızına yetişemiyor

Başlatan AtakanYildirim, 11 Mart 2016 - 23:13:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AtakanYildirim

capslock + bir tuş ile yazı yazdığımda aynen şöyle çıkıyor "MErhaba, NAsılsın, İYi misin?" yani caps locku bırakıp hızlıca yazı yazdığımda sonraki yazı da büyük çıkıyor. ErkanMDR adlı arkadaşın scriptini denedim capslock kapandı bir şey anlamadım. Shift + tuş ile büyültüyorum ama caps locka alışmışım. Nasıl çözebilirim?

heartsmagic

capslock+bir tuş derken? capslock tuşuna bastın, yazmaya başladın ne oluyor? "Bırakıp" kelimesini kullandığın soruyorum bunu, normalde basılı tutulmadığı için yani.
Şu an dağıtım nedir ayrıca?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

AtakanYildirim

Alıntı yapılan: heartsmagic - 12 Mart 2016 - 11:57:40
capslock+bir tuş derken? capslock tuşuna bastın, yazmaya başladın ne oluyor? "Bırakıp" kelimesini kullandığın soruyorum bunu, normalde basılı tutulmadığı için yani.
Şu an dağıtım nedir ayrıca?

Hocam Capslock tuşuna basınca büyük yazıyor, bir daha basınca küçük. Şimdi hızlı yazıyorum, Capslock tuşuna basıp bırakıp yeni tuşa hızlıca basınca böyle yazıyor "SElam DOstum" yani ilk harfle birlikte 2. de büyük oluyor. Hiçbir windows da bu sorunu yaşamadım ama linuxda hep yaşadım. LG R510 Laptop kullanıyorum. İnternette "CAPSLOCK DELAY Linux" diye aratınca aynı sorunları yaşayanları buldum ama hiçbiri işe yaramadı.

Xubuntu kullanıyorum. Daha önce linux mint ve ubuntu mate de de aynı sorun vardı.

TopKek

Shift tuşu ile büyük harfleri yazmayı deneyin
Arch Linux mu Gentoo mu?

AtakanYildirim

Alıntı yapılan: TopKek - 12 Mart 2016 - 14:17:28
Shift tuşu ile büyük harfleri yazmayı deneyin

Onu ilk kez öğrendim ama herkes böyle mi yazıyor? Böyle alışmışım ben. Yani çözümü yoksa yaparım ancak Çözüm varsa eskisi gibi kullanmak isterim.

TopKek

Ben hep shift tuşunu kullanırım başkalarını pek bilmiyorum. Ama shift ile daha hızlı yazarsınız
Arch Linux mu Gentoo mu?

hossohbetli

'Shift' tuşu daha pratik tabi ki. 'Capslock' tuşunun deaktif olma hızı size yetişemiyor, rüzgar gibisiniz maşallah. :)

AtakanYildirim

Alıntı yapılan: TopKek - 12 Mart 2016 - 14:20:15
Ben hep shift tuşunu kullanırım başkalarını pek bilmiyorum. Ama caps lock'tan daha hızlı yazarsınız

Anladım sağolun hocam. Çözüm olmazsa bende alışmaya bakayım.

Alıntı yapılan: hossohbetli - 12 Mart 2016 - 14:28:46
'Shift' tuşu daha pratik tabi ki. 'Capslock' tuşunun deaktif olma hızı size yetişemiyor, rüzgar gibisiniz maşallah. :)

Sağolun :)

heartsmagic

Şimdi anladım sorunu, evet bahsettiğin şekilde çözüm sunanlar var. Fakat ben de tümden büyük yazmayacaksam eğer Shift tuşunu kullandığımdan ötürü ya hiç denk gelmedim ya da kullandığım makinelerde bu sorun yoktu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bukagi

Aynı sorun bende de var. Shift tuşunu kullanmaya alışacağız artık çözümü yoksa.