Tarayıcı tabanlı bir IDE

Başlatan OnLive, 08 Mart 2016 - 18:14:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

OnLive

Merhabalar. Bugün Koding adlı bir siteye denk geldim. Geliştiriciler için harika bir sanal ortam sağlıyorlar. Üstelik her şey tarayıcı tabanlı. PHP, Python, Perl, Ruby, MySQL, MondgoDB vs. aradığınız ne varsa herşeyi düşünmüşler. Ubuntu 14.04 yüklü 512 MB RAM ve 3 GB depolama alanı ve hatta "kullaniciadi.koding.io" şeklinde subdomain bile var. Daha çok depolama alanına ihtiyaç duyarsanız satın alabiliyorsunuz ya da referans sistemiyle arkadaşlarınızı davet ederek 6 GB alan daha kazanabilirsiniz. Ben GitHub Atom kullanıyordum, burası çok daha iyi geldi. Herkese tavsiye ederim.

https://goo.gl/WPcDH4
"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms

TopKek

Öneri için teşekkürler. Kesinlikle hafta sonu deneyeceğim
Arch Linux mu Gentoo mu?

ahmet_matematikci

Siteye kayıt olmadan deneyemiyorsun galiba
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

serdarkokcu

captcha not valid. please try again
hatası alıyorum !! kapattılarmı acaba üye girişini github dan falan da denedim hep aynı hatayı alıyorum yardımcı olabilecek olan varmı ?

OnLive

Alıntı yapılan: ahmet_matematikci - 08 Mart 2016 - 21:10:01
Siteye kayıt olmadan deneyemiyorsun galiba

Evet ama üyelik kısa bir işlem ve ücretsiz. Bir kullanıcı adı ve şifre belirliyorsunuz, e-posta adresinizi ve reCAPTCHA'yı girdikten sonra e-posta adresinize gelen onay kodunu yazıyorsunuz, hesap hazır.

Alıntı yapılan: serdarkokcu - 09 Mart 2016 - 11:46:45
captcha not valid. please try again
hatası alıyorum !! kapattılarmı acaba üye girişini github dan falan da denedim hep aynı hatayı alıyorum yardımcı olabilecek olan varmı ?

reCAPTCHA'yı acaba aşağıdaki şekilde girdiğiniz halde mi hata alıyorsunuz? Ben şimdi denedim, bir sorun yaşamadım.

"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms

Qeox

Yararlı bir site bende kayıt oldum. fırsat bulunca incelerim
Geçmişim, olamadığım her şeydir..

serdarkokcu

kayıt oldum fakat amazon web server istiyorlar çalışma yapmak için takım haricinde bireysel amazonwbs olmadan da eskiden sunucu veriyordu yenimi değiştirdiler bilgisi olan varmı ?

OnLive

Alıntı yapılan: serdarkokcu - 22 Mart 2016 - 18:13:25
kayıt oldum fakat amazon web server istiyorlar çalışma yapmak için takım haricinde bireysel amazonwbs olmadan da eskiden sunucu veriyordu yenimi değiştirdiler bilgisi olan varmı ?

@serdarkokcu Evet malesef sistem değiştirdiler. @ekremsenturk hocamın verdiği alternatiflere göz atabilirsin. Ayrıca;

https://c9.io/

bugra9

Koding'e şimdi girmeyi denedim. Evet yapıda değişikliğe gidilmiş fakat kullanım aynı kalmış.

Eskiden koding sizin için bir sanal sunucu oluşturuyordu ve bunu ücretsiz veriyordu. Bunun dışında başka bir kullanım olanağı yoktu.
Şimdi ise bu sisteme ilave olarak kendi sunucunda da çalışabilmeyi getirmişler. Kendi sunucun yoksa yine koding'in ücretsiz sunucusunu kullanabiliyorsun. Yani eski kullanım hala devam ediyor.

Bu arada hiç bahsedilmemiş, koding iki Türk kardeş Devrim Yaşar ve Sinan Yaşar tarafından oluşturuldu.

Reverser

bir süredir Koding'in free hizmetini kullanıyorum ve bence gayet yeterli. Tavsiye edilir, duyurulur. :)

XFCE ROCKS !