AMD kapali kaynakda opengl ve firefox agirlasiyor

Başlatan babaynux, 07 Mart 2016 - 22:19:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

babaynux

aslinda  mesa yani acikkaynakda firefox ve opengl kullanan cairo-dock cok akici calisiyor ama gel görki opengl 3.0 ile amd nin kapali kaynakodunu kullandigimda ise opengl 4.5 kullaniyor ama opengl  kasiliyor ve bir zaman sonrada donuyor  sonra reset atmam gerekiyor sizce bunun bir cözümü varmi kartim  AMD hd6950  . windowsda iken herkangi bir sorunla karsilasmiyorum ve karsillasmadim

FireSwords

Yapacak bir şey yok. Sahipli AMD sürücülerinin Linux üzerindeki 2D performansı kötü. Bende pencere boyutlandırırken takılmalar oluşuyordu. Sırf bu yüzden Hackintosh kullanıyorum. Sanırım tam bir çözümü yok. Geçici çözüm önerisi olarak Chrome/Chtomium kullanabilirsin. Cairo Dock yerine Docky kullanabilirsin. Bir de dinamik pencere boyutlandırmayı kapatabilirsin.

nuked

>=mesa-11.0.0 >=llvm-3.7 paketleri yüklü herhangi bir dağıtımda açık kaynak sürücü de opengl 4.1 desteği alabilirsiniz. mesela ubuntu 16.04 destekliyor.

heartsmagic

Sahipli sürücülerin güzelce kurulduğundan emin miyiz peki?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

babaynux

Sahipli suruculerin her seklini denedim su an bilgisayarimda 14.04 15.10 16.04 amd ile hic birinde ciddi anlamda bir fark yok belki bu seferki 16.04 sahipli suruculerinde bir degisim icerir yoksa bendeki karti satip nvidia ya gecebilirim

heartsmagic

Denedin ama güzelce kurulduğuna emin miyiz? Beraber bakalım diyorsan çıktıları geçersin, yok ben eminim diyorsan bir şey diyemiyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.