[Çözüldü] Ubuntu'nun yanına Linux Mint kurabilir miyim?

Başlatan gorener, 07 Mart 2016 - 20:18:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gorener

iyi günler ubuntu yanına windows 10 kurdum ve grubta ikisi de çıkıyor bunların yanına linux mint kurulabilirmi, linux mint bootable flash diskimi başlangıçta çalıştıramıyorum

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: goreneriyi günler ubuntu yanına windows 10 kurdum ve grubta ikisi de çıkıyor bunların yanına linux mint kurulabilirmi, linux mint bootable flash diskimi başlangıçta çalıştıramıyorum
Flash belleğe linux mint kalıbı yazdırıp Live olarak sisteme giriş yapın ardından masaüstünde Linux Minti sisteminize kurmak için kurulum programı var.. Zaten gerisi Ubuntu kurulumu gibidir..

Eğer sistemde Windows ve Ubuntu yüklüyse Linux Mint kurulum aşamasında Başka Bir Şey seçeneğini seçerek dağıtımı hangi disk bölümüne kuracağını kararlaştırman gerekecektir..
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

gorener

sorun şu ki bootable usb yaptım fakat bilgisayar başlatırken usbden boot etsem bile yine grub menüsü geliyor

grayloop

BIOS'taki Boot seçeneklerinde 1. olarak USB yi gösterin veya bilgisayar açılışında Grub menüsüne gelmeden F6, F8, F10 gibi tuşlarla başlatıcı seçme kısmına gelin. Dizüstü bilgisayarların bazılarınd Fn+F6 gibi biçimlerde de olabiliyor.
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

gorener

herkeze teşekkür ederim sorunu çözdüm

heartsmagic

Nasıl çözdüğünü anlatıp, başlığı etiketlersen bizler de kapatırız. Etiketleme için: cozuldukonusu
Başlığın yerini de değiştirelim, kendimize not olsun.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gorener

minti unetbootin ile usb belleğe yazdırmıştım daha sonra bunu silip windows üzerinde başka programla usb belleğe yazdırınca  boot edebildim  sorun bendeymiş ilk seferde usb belleği hazırlayamamışım.