14.10 Güncelleme Hatası

Başlatan Barış Can, 06 Mart 2016 - 20:36:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Barış Can

Merhaba,
Disk alanım yetersizdi, ben de hem temiz bir kurulum hem de sıfırdan bir uzun süreli sürüm seçmek için, 14.10'u yeniden kurdum. İlk kurduğumda da böyle bir sorun yaşıyordum ancak o zamanlar .tr alan adları saldırı alıyordu, başka bir depo kullandığımda sorun çözülmüştü. Şu an sistemde dil sorunu yaşıyorum ve bazı güncellemeleri yapmak istediğimde; türkiye sunucuları üzerinden yapamıyorum. En iyi sunucuyu tespit et dediğimde ise, herhangi bir internet bağlantı sorunum olmamasına rağmen aşağıdaki hatayı görüntülemekteyim. Çünkü artık destek verilmiyor 14.10'a.

Velhasıl, bu güncellemeleri alabilmemin bir yolu var mıdır, yoksa yeni bir dvd mi yakayım?

Sevgiler.
» genelde hiçbir şey planladığım gibi gitmez.
» kişisel blog.

TopKek

Ubuntu 14.10 için artık destek kesildi. Belki de sorun bu yüzden olabilir.
Arch Linux mu Gentoo mu?

Barış Can

Alıntı yapılan: Web_MonsterUbuntu 14.10 için artık destek kesildi. Belki de sorun bu yüzden olabilir.
Ben bu sürümü lts zannediyordum... 14.04'müş o oysa ki, şimdi kontrol ettim.
Uyarın için teşekkürler.

Ek olarak, bu sürümü yükseltmenin bir çaresi var mıdır? Yoksa yeni bir dvd yakacağım zira.
Ana konuyu da güncelleyelim, konu başlığı ile beraber; sorunu değiştirmiş olalım.
» kişisel blog.

plazma

14.10-15.04-15.10 şeklinde güncelle olabilir ama önermiyoruz LTS için bence 14.04 yeni kurulum daha sağlıklı olacaktır.

Barış Can

Askubuntu'dan bir yöntem[1] daha denedim ancak, 15.04'e yükselmesine rağmen yine güncellemeleri çekemiyorum. Yüksek ihtimalle sorun çözülemedi.
[1]: http://askubuntu.com/questions/631799/cant-upgrade-to-15-04-from-14-10

Yarın bir dvd daha yakıp güncel bir dağıtım yükleyeceğim.
Konuyu çözülmediği için etiketlemiyorum. Gerçi, senin önerin ile çözüldü sayılabilir de plazma; karar sende. (:
» kişisel blog.

plazma

Kademeli yükseltme ile güncelle oluyor önce 15.04 sonra 15.10 olur ama sorun çıkma ihtimali yüksek, LTS için mecbur parmak bellek yada dvd olacak, 15.10 sürümde olsa gene parmak bellek / dvd daha sağlıklı olacaktır.

Barış Can

Hiç gerek yok o halde, yarın temiz bir kurulum daha yaparız, teşekkürler tekrar. (:
» kişisel blog.