Ubuntu 14.04'te Oturum Açma Problemi

Başlatan ghost394, 16 Aralık 2014 - 17:00:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ghost394

Arkadaşlar, ubuntu 14.04 kurulu fakat oturum açamıyorum, parola hatalı değil, bir çok yöntem denedim fakat olmadı, ctrl+alt+f1 yapıp konsol penceresiyle oturum açmayı denedim o da bir işe yaramadı. Bir çözümü olan bilgilendirebilir mi lütfen ?

kodadiirem

Caps Lock ya da Num Lock tuşlarının durumuna göre giriş yapıyorsunuz değil mi? Açık ya da kapalı olduklarında girdiğiniz karakterler de değişecektir.
Lütfen Türkçemizi doğru kullanalım.

ghost394

Parolada herhangi bir hata yok, parola hatalı diye bir uyarı vermiyor. Şifreyi giriyorum ve ekran kararıp tekrar şifre istiyor.

heartsmagic

Son zamanlarda ne gibi bir işlem yaptın? ctrl+alt+f1 ile giriş yap sonra şu komutları yürüt:

sudo rm -f $HOME/.Xauthority
sudo service lightdm restart

Sonra giriş yapmayı denersin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

muzmin

Merhaba.

Bu sorunun aynısını yasıyorum. Farklı bir baslık açmak istemedim o yüzden.

Konuyu açan arkadasın bahsettiği gibi doğru bir parola girmeme rağmen oturum açılmıyor. enter a bastıktan sonra ekran kararıyor ve yaklasık bir saniye sonra her sey sıfırlanmıs oluyor. hatalı parola girmeyi denediğimde problem yok. parolayı denetliyor ve sonuç olarak "invalid password pls try again" uyarısını veriyor. her ihtimale karsı ctrl alt f1 ile girip parolamı yeniledim. hiçbir değisiklik olmadı.

Alıntı yapılan: heartsmagic - 27 Aralık 2014 - 20:55:57
Son zamanlarda ne gibi bir işlem yaptın? ctrl+alt+f1 ile giriş yap sonra şu komutları yürüt:
sudo rm -f $HOME/.Xauthority
sudo service lightdm restart

Sonra giriş yapmayı denersin.

bu adımları uyguladım. herhangi bir degisiklik yok.

son zamanlarda: ubuntunun gelen güncellemelerini kurdum, python paketlerinden bazılarını kurdum (numppy, basemap, netCDF python vs.) ve youtube'tan müzik dinledim :).

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Mart 2016 - 14:17:12

sudo apt-get install --reinstall ubuntu-desktop

yaparak sorunu hallettim.