ISO yakarken hata alıyorum

Başlatan Yeniçeri Askeri, 05 Mart 2016 - 21:54:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yeniçeri Askeri

Beyler konuyu hortlatmış olacam fakat ne yaptıysam olmadı nerede hata var daha da anlayamadım windows da da yapmaya çalıştım fakat olmuyor nedense ,linxta k3b ile denedim onda da olmadı hata verdiğinde sorunu görüntüle dediğimde ise bana bunu gösteriyor  Burned media
-----------------------
DVD-R Sequential

Devices
-----------------------
HL-DT-ST DVDRAM GUA0N AS00 (/dev/sr0, CD-R, CD-RW, CD-ROM, DVD-ROM, DVD-R, DVD-RW, DVD-R DL, DVD+R, DVD+RW, DVD+R DL) [DVD-ROM, DVD-R Sequential, DVD-R Dual Layer Sequential, DVD-R Dual Layer Jump, DVD-RAM, DVD-RW Restricted Overwrite, DVD-RW Sequential, DVD+RW, DVD+R, DVD+R Dual Layer, CD-ROM, CD-R, CD-RW] [SAO, TAO, RAW, SAO/R96P, SAO/R96R, RAW/R16, RAW/R96P, RAW/R96R, Restricted Overwrite, Layer Jump] [%7]

System
-----------------------
K3b Version: 2.0.2
KDE Version: 4.13.3
QT Version:  4.8.6
Kernel:      3.19.0-49-generic

Used versions
-----------------------
growisofs: 7.1

growisofs
-----------------------
Executing 'builtin_dd if=/dev/fd/0 of=/dev/sr0 obs=32k seek=0'
/dev/sr0: engaging DVD-R DAO upon user request...
:-[ PERFORM OPC failed with SK=3h/POWER CALIBRATION AREA ERROR]: Input/output error

growisofs command:
-----------------------
/usr/bin/growisofs -Z /dev/sr0=/dev/fd/0 -use-the-force-luke=notray -use-the-force-luke=tty -use-the-force-luke=4gms -use-the-force-luke=tracksize:1438224 -use-the-force-luke=dao:1438224 -dvd-compat -speed=8 -use-the-force-luke=bufsize:32m

ayrıca birde fotoğraf linki koyuyorum http://i.hizliresim.com/GR2d5v.png
brasero da ise böyle bir hata veriyor [ip adresi açık olarak gözüktüğü için görüntü kaldırılmıştır.]

heartsmagic

@Yeniçeri Askeri, sorunlarını anlatım konularının altında değil de ayrı başlıklarda dile getirirsen seviniriz. 

Bu hata ISO yakarken mi oluyor? Düşük bir hızda denedin mi? Farklı bir CD veya DVD ile denedin mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

seron

Taktığınız medyada sorun var gibi görünüyor.

İhtimaller:
CD-DVD Writer arızalı olabilir.
CD-DVD arızalı olabilir,
Yakacağınız yazılımda kurulum hatası vb olabilir.
Yazdırılacak kalıp hatalı, bozuk olabilir.
Diğer...

K3B de yazdırma hızı ayarlanabiliyor. Oradaki hata mesajında "x1 hızında yazdırmayı deneyiniz"  ve "girdi-çıktı hatası (veri ya da verinin yazılacaı yer bozuk)" hatası vermiş. Muhtemelen ya disk bozuk, ya da yazdırılacak şey.

plazma

Dizüstü bilgisayar mı kullanıyorsunuz? Adaptör bağlı değilken mi yazdırma yaptınız?