[Çözüldü] Alacağım dizüstü konusunda kararsız kaldım

Başlatan Sh4oTT, 06 Mart 2016 - 03:15:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sh4oTT

Pazartesi nasip olursa bir pc alacam da yalniz 2 tanesi arasinda cok kararsiz kaldim sizlere sormak istedim. Linkteki bilgisayarlardan biri 5. Nesil islemciye sahip ve İPS ekranli digeri ise 6. Nesil islemciye sahip ama İPS ekran ozelligi yok fiyatlari ikisininde gormus oldugunuz uzere ayni sizce hangisini almaliyim :)

Link: http://www.monsternotebook.com.tr/urun_kiyaslama.aspx?lang=tr-TR&kat=1105&uKods=479177,479227

illedelinux

Herhangi bir neden bulamadım ama 5 nesil olan bana daha iyi gibi geldi.
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

Sh4oTT

Hocam ikisinin de tum ozellikleri ve fiyati ayni sadece yukarda bahsettigim gibi 2 farki var :)

TopKek

İşletim sistemi olarak ne düşünüyorsunuz?
Arch Linux mu Gentoo mu?

Sh4oTT

plazma

6. Nesili olanı alın hem işlemci hem anakart yeni nesil

Sh4oTT

Tesekkur ederim hocam bende onu almayi dusunuyorum yarin alacagim ins

ahmet_matematikci

İkisini birden alabilirsen aslında iyi olur.
Birini evde diğerini okulda falan kullanırsın. :) ;)
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

meda

HD, Full HD gibi farklar olsa anlardım. 6. Nesil olanı alın derim. Ekranlar arasında fark öyle aman aman değil. :) Aklıma gelmişken işletim sistemiyle ilgili bilgi göremedim 6. Nesil Windows 10 öncesine destek vermiyor bilginize. :)
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

TopKek

Alıntı yapılan: ShaoDownLiNuP - 06 Mart 2016 - 18:31:31
Freedos olarak gelecek hocam
İçine hangi işletim sistemini kurmayı düşünüyorsunuz?
Arch Linux mu Gentoo mu?

Sh4oTT

Windows oyunlar ve okulda kullanilan programlar icin
Linux da kendim kullanmak icin @meda linux kurabilirim demi?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Mart 2016 - 22:41:20

6. Nesil islemciye sahip olani aldim cuma gunu elimde olacak ins.

heartsmagic

Diğer başlığı sen mi açtırmıştın soru soracağım diye? Eğer öyleyse sorunu sordun mu, sormadıysan neden konuyu açtırdın? :) Başlık hangi başlıktı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sh4oTT

:) hocam zamanim yoktu 1 gun kalmisti almama acil soracagim icin  yeni konu actim kusura bakmayin ozur dilerim :)