[Çözüldü] Ubuntu 15.10 hoparlorden yazılanları okuma problemi.

Başlatan Goktug, 05 Mart 2016 - 23:13:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Goktug

Ubuntu 15.10 kullanıyorum ve yaptığım bazı işlemleri okuyor. Örnek olarak terminale yazdıklarımı ve pencereleri sürüklediğimde yaptıklarımı okuyor ve rahatsız oluyorum bundan, nasıl düzeltebilirim?

eronis

Erişilebilirlikte görme engelliler için sanırım böyle bir fonksiyon vardı. Sistem ayarlarında bulabilirsin. İsmi orca imiş. (ekran okuyucu/screen reader)

https://help.ubuntu.com/community/Accessibility

Not: Başlıkların için biraz daha açıklayıcı isimler koy, ubuntu ses problemi senin sorununu tanımlayan bir başlık değil. "Ubuntu 15.10 yazdıklarımı hoparlörden okuyor" gibi bir başlık tam açıklamasa da biraz daha kafamızda bir şeyler canlandırır ve sana daha iyi yardım ederiz. Bunu keyfimizden değil, daha iyi yardımcı olabilmek için söylüyoruz.
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

Goktug

Alıntı yapılan: eronis - 06 Mart 2016 - 00:10:32
Erişilebilirlikte görme engelliler için sanırım böyle bir fonksiyon vardı. Sistem ayarlarında bulabilirsin. İsmi orca imiş. (ekran okuyucu/screen reader)

https://help.ubuntu.com/community/Accessibility

Not: Başlıkların için biraz daha açıklayıcı isimler koy, ubuntu ses problemi senin sorununu tanımlayan bir başlık değil. "Ubuntu 15.10 yazdıklarımı hoparlörden okuyor" gibi bir başlık tam açıklamasa da biraz daha kafamızda bir şeyler canlandırır ve sana daha iyi yardım ederiz. Bunu keyfimizden değil, daha iyi yardımcı olabilmek için söylüyoruz.

Teşekkür ederim, bu tip platformlarda daha yeni olduğum için biraz sıkıntı çekebilirim. Eğer editleyebilirsem düzelteceğim :)

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Goktug

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Mart 2016 - 12:06:01
Sorun ne alemde, çözebildin mi?

Evet tesekkur ederim, bir sureligine bilgisayara giris saglayamadigim icin yeni duzelttim, tesekkurler.