Linux TX için Uart Signal Handler Kullanımı

Başlatan Kaanx, 04 Mart 2016 - 21:48:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kaanx

Merhabalar ,

Suan linux üzerinde uart haberleşmesi üzerine calısıyorum. termios.h kütüphanesi ile read ve write fonksiyonları ile okuma ve yazma yapabiliyorum. Hattan RX pinine bir bilgi geldiğin de sigaction fonksiyonu ile olusturdugum SIGIO signal i ile interrupt alabiliyorum. Fakat hatta data gönderirken yani write  fonksiyonu kullandıgımda herhangi bir interrupt ve ya hangi signal in atıldıgını bilmiyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar olursa cok memnun olurum.

Durumu stackoverflow da da acıklamaya calıstım. link -->> http://stackoverflow.com/questions/35804739/linux-uart-write-function-signal-handler

yardımlarınızı bekliyorum.

plazma

Hattın diğer ucu neye nereye bağlı, Baudrate değiştirip denediniz mi?

Kaanx

Rx Tx pini iki schmit trigger devresi sonunda kısa devre olup tek hatta dusuyor. Bu durumda hatta data gönderdiğimde uart RX pinine interrupt düşmesini bekledim fakat sanırım hardware buna izin vermiyor direk voltaj seviyelerinden dolayı RX pinime düşmedi. baudrate de değiştirip denemiştim. Bu durumda ben bir byte gönderdiğimde TX pini yeni signal publish etmesini bekliyorum fakat etmiyor. Yada ben dogru signal handleri yakalayamadım.

plazma

Kaanx