Unity Başlatıcı şeffaf olmuyor

Başlatan MertKamit, 02 Mart 2016 - 21:08:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MertKamit

Bugün temiz kurulum yapayım dedim, 14.04.04 kurulumu yaptım. Normalde Ubuntu'nun sol alanda bulunan Launcher'ı şeffaf oluyordu, bende o şeffaflık yok, düz koyu bir renkte. Unity Tweak Tool'u indirdim, Blur Background'u seçsem de sorun düzelmedi. Burayı nasıl şeffafa dönüştürürüm?

neynefes

Blur background değilde transparency gibi birşey yok mu?

MertKamit

Yok hocam, bu Blur Background şeklinde geçiyor, Launcher'ın ilk simgesine tıklandığında oluşan arkaplan ya da alt + tab ile uygulamaları geçerken ki oluşan arkaplanla aynı şey.

neynefes

Ben gnome shell kullanıyorum ama unity tweak üzerinde launcher sekmesi altında transparency gibi bir ayar vardı sanki diye aklımda kalmış.

MertKamit

Alıntı yapılan: neynefes - 02 Mart 2016 - 21:57:31
Ben gnome shell kullanıyorum ama unity tweak üzerinde launcher sekmesi altında transparency gibi bir ayar vardı sanki diye aklımda kalmış.

Doğru hatırlıyorsunuz hocam, ancak oradan da olmuyor, denemiştim. Bu sadece Launcher için geçerli bir durum değil maalesef. Hem Ubuntu Search alanın da hem de alt + tab yaparken uygulama değişim alanında etkili.

heartsmagic

"Blur Background" diye geçmiyor, bildiğimiz şeffaflık diye geçiyor. Hani 16.04 üzerinde bile durum böyle. "Blur Background" dediğimiz şey Unity aramasının yapıldığı yerle alakalı. Emin misin Unity başlatıcısı ya da "launcer" ayarlarına baktığına?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

MertKamit

Alıntı yapılan: heartsmagic - 03 Mart 2016 - 11:11:25
"Blur Background" diye geçmiyor, bildiğimiz şeffaflık diye geçiyor. Hani 16.04 üzerinde bile durum böyle. "Blur Background" dediğimiz şey Unity aramasının yapıldığı yerle alakalı. Emin misin Unity başlatıcısı ya da "launcer" ayarlarına baktığına?

Hocam ubuntu araması yapılan yer de tek renk, launcher'da tek renk. Ayarlara baktığıma eminim, hatta aşağıya 2 tane resim de ekliyorum.

farklı bir sorun mevcut galiba :?.

neynefes

Tamam işte transprancy level kısmından ayarlanmıyor mu? Seviyeyi yükselteceksiniz.

MertKamit

O seviyede transparant olması gerekiyor, kaldı o seviyeyi en sonuna getirsemde sonuç değişmiyor :).

heartsmagic

Kesinlikle değişmiyor yani iki uçta da?
Sistemin güncel mi?

tlg

Temanı normal varsayılan Ubuntu teması yapıp dener misin? Temadan kaynaklanıyor sanki.

MertKamit

Alıntı yapılan: heartsmagic - 04 Mart 2016 - 12:15:28
Kesinlikle değişmiyor yani iki uçta da?
Sistemin güncel mi?

Evet değişmiyordu hocam, sistem Ubuntu 14.04.04 LTS 'idi ancak olmayınca tekrardan Ubuntu 14.04.03 üzerinde temiz bir kurulum yaptım.

Alıntı yapılan: tlg - 05 Mart 2016 - 00:03:44
Temanı normal varsayılan Ubuntu teması yapıp dener misin? Temadan kaynaklanıyor sanki.

Daha önce o temayı kullandığımda sorunsuz oluyordu hocam ??? şimdi sistemi değiştirdiğim için temayı değiştirip deneyemeyeceğim maalesef :(.

heartsmagic

Normal değil bu bence. Genel bir sorun olsa bilinirdi, birçok 14.04 kullanıcısı da yakınırdı.
Sistem değiştirildiği için doğrudan konumuzu kapatalım.