Ekranda çizgi

Başlatan ilksumat, 01 Mart 2016 - 01:43:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilksumat

Merhaba, samsung NP-N145 netbookta solda yukardan aşağı bir çizgi var kırmızı çizgi. Nedeni ne olabilir, eskime belirtisimidir, bilgisayarın ömrünün azaldığını mı gösterir?

Teşekkürler.

plazma

Ekrandaki çizgi bios ekranında da var mı, yoksa işletim sisteminde mi gözüküyor sadece, eğer biostada varsa lcd panel bozulmuştur.

ilksumat

Bilgisayarın power düğmesine bastığım andan itibaren var olan ve şu andada ekranın solunda dikine duran ince bir çizgi kırmızı renkte?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Mart 2016 - 15:20:35

Alıntı yapılan: plazma - 01 Mart 2016 - 02:38:30
Ekrandaki çizgi bios ekranında da var mı, yoksa işletim sisteminde mi gözüküyor sadece, eğer biostada varsa lcd panel bozulmuştur.

F2 veya F10 bios tuşuna basıp ordan bakayımmı

plazma

Ona gerek yok ilk açılış anından itiaberen varise üzülerek söylemeliyim ki çizgi halinde ölü piksel yada panelinizde bozulma olabilir. Yazılımsal bir sorun değil donanımsal bir sorun.

ilksumat

Ne yapmamı önerirsiniz? Bir tane eski toshiba notebook var onun da ekranın sağ kısmı pijama gibi :(

plazma

En yakın teknik serviste panel değişimi.

ilksumat

Değer mi fiyat olarak? Ben bunu 400 liraya almıştım bim gibi bir yerden?

plazma

Sizin karar vermeniz gerekiyor ona, kullanmaya devam edilecekse yaptırılır ama değmez gerek yok derseniz kalsın.

ilksumat

Şöyle ki. Bu samsung netbook'u kullanmaya devam etmek istiyorum. Tabii windows+ubuntu 12.04'ü silip ya mint ya da ubuntu 14.04 yükleyerek. Ona çabalıyorum.  Eğer panel konusunu çok da astarı yüzünden pahalı hale gelmeden çözebileceksem + bu samsung'un uzun ömürlü olacağını bildiğim koşulda --> paneli değiştiririm. Panel fiyat araştırması yaparım ama siz ikinci koşul (altı çizili olan koşul?) için ne dersiniz, o da benim için önemli tabii.

Çok soru sormadan öğrenemiyorum. Teşekkürler tekrar.