Yanlışlıkla verilerimi sildim, nasıl kurtarabilirim?

Başlatan Tayfun1453, 28 Şubat 2016 - 22:38:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tayfun1453

Merhaba arkadaşlar, dün akşam linux mint kurayım dedim, burdaki en altın bir üstindeki (yeni linux mint kurulumu ile LVM kullan) seçeneğiyle kurayım dedim, ingilizceydi kurulum "daha sonra isterseniz bu işlemi geri alabilirsiniz" tarzında bir uyarı veriyodu tıklayınca, bende e iyi olmadı geri alırım işlemi dedim ama devam et dediğimde HDD yi tek parça haline getirdi, sonra aman diyim diyip geri çıkayım dedim düzelmedi, kapattım açtım düzelmedi, bende mint i buraya kurdum mecbur ama sonra mint te gitti şu anda açılmıyor bilgisayar.  Bilgisayarım Asus n550 jk modeli, hard diski tek part haline getirdiği için herhangi bir asus recovery işlemi falan da yapamıyorum.

D diskinde birsürü resim ve akademik *belge vardı onları kurtarabileceğim bir yol gösterebilecek arkadaşlara bolca dua ederim. :'( :'(

grayloop

hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

Tayfun1453

Teşekkür ederim ilginiz için. Yanlız şöyle bir durum var ne olduysa linux işletim sistemi de açılmıyor. Bilgisayarı açtığımda 3 seçenek çıkıyor;
-Linux mint 17.3 Cinamon 64bit
-Advanced options for linux Mint cinamon 17.3
-system setup

Bunlar normalde de çıkıyordu ve ilk seçeneği seçip devam ediyordum fakat şimdi ilk seçeneği seçince Mint simgesi geliyor ve öylece bekliyor. Sol üst köşede;

-keys:Press S to skip mounting or M for manual recovery

çıkıyor öylece kalıyor. Burdan nasıl mint i açıp sizin önerdiğiniz yolları deneyebilirim aceba?

heartsmagic

Öncelikle geçmiş olsun. O diski tek parça haline getirdiği yerde bıraksaydın şu an işin çok daha kolay olurdu muhtemelen. Şu aşamada zaten kurulu sistemi kullanma. Testdisk konularını araştırıp, Canlı Linux CD'leri ile işini gör. Mevcut sistemi ne kadar fazla kullanırsan verilerini geri getirme şansın o ölçüde azalıyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.