web tasarımı

Başlatan hikmet Murat, 29 Kasım 2008 - 10:44:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hikmet Murat

web tasarımında sadece bir işletim sistemi mi kullanmak zorunluluğu var.Yoksa bu web tasarım kodlamaları bütün işletim sistemleri için aynı mı?Bunu şunun için soruyorum.Bir web tasarımı kursuna gitmek istiyorum.Fakat kullanılan işletim sistemleri windovs.Burada öğrendiklerimi evdeki linuxumda uygulayabilir miyim?teşekkürler.

tasy

Kursta hangi dili göreceksen onu istediğin işletim sisteminde kullanabilirsin. php göreceksen bu dille web siteni ister windowsta ister linuxta kodlarsın. Bununla ilgili geniş bilgiyi zaten kursta öğreneceksin. Tabi herşey senin araştırma hırsına ve çalışma azmine kalmış yoksa çok kursa gidipte bişey bilmeyen var :)

Sypro

Söylendiği gibi, size dil'i öğretecekler. Nerede kullandığınız size kalmış, fakat linux üzerinde windowstan daha rahat kullanacağınız kesin, neticede kendi serverınızı şak diye kurabiliyorsunuz. Testlerinizi de istediğiniz gibi oradan yapabilirsiniz haliyle.

Bu C öğrenmek gibi, c öğrendikten sonra ister windowsta kodlarsınız ister linuxta.
Bir tüyo daha vermek gerekirse, linux'taki metin editörleri windowsa göre daha yatkın bu tarz şeylere. Neredeyse hepsi sözdizimini vurgulamayı destekleyen editörler.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

hikmet Murat