üst paneldeki yazı boyutları temadaki gibi değil

Başlatan reveal09, 27 Şubat 2016 - 12:59:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

reveal09

merhaba. forumdaki başlıklarda gnome shell masaüstü hoşuma gitti, güç bela yükledim. gnome-look'tan da hoşuma giden bir tema bulup yükledim ama temanın kendi tanıtım resmindeki üst paneldeki yazılarla benim bilgisayarımdaki yazıların boyutu şekli tamamen farklı.

yüklediğim tema: http://gnome-look.org/content/show.php/Uranus?content=174476

resimleri ek olarak koyuyorum.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

O tema yazıtipi getirmez, haliyle sendeki ve oradaki farklı olabilir. Boyut olarak da ilgili kişi farklı bir boyut kullanıyordur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

alquirel

İlgili temanın CSS dosyasında şöyle bir blok mevcut. Hemen dosyanın başında.

stage {
  font-family: Cantarell, Sans-Serif;
  font-size: 11pt;
  color: #ffffff; }

Burada font-family ile belirtilen yazıtipleri temanın kullandığı yazıtipleridir. Sırayla gider, sistemde hangisini bulursa ilk, onu kullanır. Eğer sisteminde Cantarell adlı yazıtipi yoksa sans-serif dediğimiz yazıtipi grubunu kullanır. Sizde yazıların daha yayvan ve büyük görünmesinin sebebi sisteminizde Cantarell adlı yazıtipinin olmaması. İki seçeneğiniz var:

1- Sisteminize Cantarell adlı yazıtipini kurarsınız. Bunun için Google'dan destek alabilirsiniz.
2- Temanın CSS dosyasına elle müdahale ederek oradaki Cantarell seçeneğini sisteminizde olan bir yazıtipi ile değiştirebilirsiniz. Örneğin: Ubuntu.

İki seçenekten sonra da temayı yeniden yüklemeniz gerekir. Bunun için Alt+F2 tuşlarıyla açılan pencereye rt komutunu girersiniz.

Temanın CSS dosyası büyük ihtimalle şu yoldadır:

~/.local/share/themes/Uranus-V0.0.2/gnome-shell/gnome-shell.css