Dell Vostro 1000 Grafik sorunu (Ubuntu 8.10)

Başlatan Bloodless, 29 Kasım 2008 - 00:14:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bloodless

Merhaba arkadaşlar. Ubuntu 8.10 kullanıyorum. ATI Radeon Xpress 1150 tümleşik ekran kartı (256MB HyperMemory) var fakat hiç bir yerde sürücüsünü bulamadım linux kendi ati sürücüsünü aktif hale getirdi fakat göze rahatsızlık veren hafif bir yavaşlama ve ekran koruyucusunda 1-2 snlik süreç içerisindeki yinelemeler görülüyor. CrazyMachines adlı oyundada aynı şekilde yinelemeler çok rahatsız edici.Ayrıca pencereleri büyütürken kenarlarda siyahlıklar gözüküp kaboluyor. Aradım fakat bir çözümünü bulamadım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
Samsung R620-FS03TR Kullanıcısı

Bloodless

Ayrıca 2D ekran koyucularında sağlamken 3D ekran koruyucularında bu yinelemeyi yapmakta
ve Ayrıca Compiz açık olduğunda bu sorunları yapmakta kapalıyken bir sorun olmuyor. Compiz ile kullanabilme ihtimalimiz nedir ?

heartsmagic

Söylediklerine bakacak olursak sanki kullanırsın ama sorun verir gibi. Sürücülerde iyileşme olana kadar beklemek gerekiyor gibi. Belki xorg.conf dosyanda yapabileceğin birkaç değişiklikle sorun çözülebilir. Ancak problemin tam bir tanımı olmadığından hangi yönde arama yapacağımız biraz sıkıntılı bir mesele.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Bloodless

xorg.conf dosyası üzerinde diğer forumlarda gördüklerim kadarıyla değişiklikler yaptım fakat yinede düzelmedi. bir arkadaş ise atinin yeni sürücülerini bekleyeceksin demişti. sanırım doğru söylemiş

erginemr

ATI sürücüsünü Envy ile kurmayı denediniz mi? Forumda bu konuda yeterli bilgi var.

Bloodless

Envy ile denedim fakat ondada bir hata aldım. Hardware monitorde ati driver die aslında tanıyor. ama 1150 için uyumlu değil sanırım. ayrıca windows üzerinde bile ekran kartını tanıtmak için çok uğraşmıştım. Ati'nin kendi sitesinden indirdiğim driver bile uğmamıştı.