Wine ile Camfrog Kurulumu

Başlatan yalan46, 28 Kasım 2008 - 22:00:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yalan46

ubuntuyu kurdum hemde kolayca saolsun yapanlardan süperdi bi acıldı dedim harika müzik dosyalarını calıstırdım camfrog programını kuramadım kurulmuyosa bile kurulmaz derseniz sevinirim kuruluyosa lütfen cözüm üretin :S calısırsa zaten xp silerim (:ı

matrax_41

Camfrog'un linux sürümü yok sanırım onu da burada anlatımı yapılan wine ile kurabilirsin ancak

yalan46

tşk ederim peki wine ile nasıl kurulcak bilen varmı anlatırsa sevinirim?

matrax_41

Konuları karıştırmışım ben konuda anlatımı var diye görmüşüm.İstersen konsolda "sudo apt-get install wine"(tırnaklar hariç) komutu ile istersen de synapticden wine diye aratarak kurabilirsin

Sypro

Konuyu Silkroad konusundan ayırdım ve uygun yere taşıdım. Lütfen konu açmadan önce kuralları gözden geçirin ve alakasız soruları alakasız konulara açmayın ki daha sonra aranıp bulunması kolay olsun:)

http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=application&iId=3710 adresinde görüldüğü üzere 1 bronze 2 garbage ile gayet sürünüyor program. Muhtemelen o bronze da sadece açıldığı içindir, kamera falan kullanamamışlardır. Bu yüzden mümkünse Skype gibi bir alternatife yönelmenizi tavsiye etmek durumundayı(z). Ya da isterseniz önce bir kurmayı deneyin sonra üzerine yorum yapalım.

Önce www.winehq.org adresinden wine'ı indirip kurun, sonra da camfrog setup'ına çift tıklayın ve kurun. Menü'ye yerleşen Wine sekmesine geldiğinizde program files klasörünü göreceksiniz, oradan seçerek açmayı deneyin, sonuçları hepbirlikte görelim:)

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."