ReactOs hakkında

Başlatan sinan54, 23 Şubat 2016 - 22:48:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sinan54

Arkadaşlar bugün Distrowatch sitesinde,son 7 günlük popülerlik listesinde,ReactOs diye bir dagıtım dikkatimi çekti.Biraz araştıdım ama türkçeye çevrilen sayfalardan fazla birşey edinemedim.(Tarayıcının çevirisi) Bilgisi olan kullananlardan yorum alsak,sanal olarak nasıl kurulur.Sıralamada 4. gözüküyor.Gerçi bu pek bir anlam ifade etmez ama,bir hafta önce yeni bir sürüm çıkarmışlar,ilgi birazda ondan olsa gerek.

Reverser

Reactos, Windows NT çekirdeğinin tersine mühendislik ile açık kaynağa çevirilmiş hali. Ücretsiz windows gibi düşünülebilir ama pek verimli değil.

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

OnLive

ReactOS, resmi olarak Rusya Federasyonu hükümeti tarafından desteklenen Windows-benzeri ve açık kaynak kodlu bir işletim sistemidir. Ben VirtualBox ile deneme fırsatı bulmuştum. Bana göre şu an ki durumu Windows'a alternatif olmaya çok uzak olduğu yönünde. Eğer bir Windows programını kullanmanız gerekliyse Wine ile çalıştırmayı deneyebilirsiniz.
"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms

gnukarabatak

ReactOS uzun zamandır benim de takibimde olan bir işletim sistemi. Şu an 0.4.x beta sürümünde olmasına rağmen epey yol almış durumda. Hatta Lazarus gibi IDE lerle bir exe bile derleyebilmeyi başarmış durumdayım :) Yani gidiişatı umut verici bir proje. Bekleyip Tam sürümün çıkmasını göreceğiz inşallah.
Linux kullanmak bir farklılık, linux'te kod yazmak ise ayrıcalıktır.