Kubuntu sağ tık özellik ekleme

Başlatan murat889, 23 Şubat 2016 - 15:40:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

murat889

Merhabalar kubuntuyu yeni yükledim ve biraz acemiyim. Sağ tık menüsüne terminalde aç ve yönetici olarak aç özelliklerini eklemek istiyorum bunu nasıl yapabilirim bir yolu varmıdır?

heartsmagic

Dolphin kullanmıyor musun? Onda uçbirim açma özelliği olmalıymış zaten, kısayolu da F4 veya Shift+F4. İkincisi uçbirimi haricen açıyor muhtemelen. Yetkili kipte istiyorsan da şu önerilmiş:
Alıntı YapYou can install it through Dolphin "Configure Dolphin ->Services -> Download New Services" and search "Root Actions" as long as you have Ruby installed on your system.
Türkçe nasıl çevirmişlerdir bilmiyorum ancak ayarlardaki Servisler sekmesi tarafında yeni servisler indirmek için bir şeyler vardır. Orada "Root Actions" araması yapıp kurmayı deneyebilirsin. Ruby istiyormuş, haberin olsun.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Aslı.

KDE üzerinde sağ tık menüsüne ekleme yapma konusuyla bende ilgileniyorum.Araştırmalarınız sonuç verdi mi acaba?

heartsmagic

@Aslı., ~/.kde/share/kde4/services/ServiceMenus dizini mevcut mu?

Aslı.

Söylediğiniz dizin mevcut nasıl bir yol izlemem gerekiyor

heartsmagic

Aradan bu kadar süre geçince neden sorduğumu ben de unuttum :) Yaptığım aramalarda bu dizin altındaki bir dosyanın ellenmesi gerektiğini görmüşümdür muhtemelen. Neler var o dizinde?
ls -l ~/.kde/share/kde4/services/ServiceMenus