Javascript ufak bir yardım

Başlatan sahmat, 22 Şubat 2016 - 01:41:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sahmat

Merhaba arkadaşlar konuyu yanlış yere açtıysam eğer kusura bakmayın lütfen bu forum işlerinde yeniyim
Benim sizden bir ricam olacak  https://docs.cleverbot.io/docs/querying-cleverbot
bu sitede cleverbot adlı bir chat botunu nasıl javascript olarak kullanılacağını anlatmış fakat ben uzun uğraşlara rağmen bir türlü beceremedim biri bana yardım ederse çok minnettar kalırım. Başka kaynaklarda buldum yardımcı olabilecek arkadaşlar pm yada yorum atarsa çok sevinirim
Şimdiden teşekkürler

heartsmagic

Nerede takıldın, he hata aldın ya da neyi yapamadın? Bunları aktar ki yardım edecek birileri varsa sana yardım edebilsin. İşletim sistemin nedir, sürümü nedir, neler yaptın şimdiye kadar, ne olmadı vs.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ekremsenturk

Öncelikle "Nodejs" kurulu olması gerekiyor.

sahmat

Alıntı yapılan: heartsmagic - 22 Şubat 2016 - 03:30:27
Nerede takıldın, he hata aldın ya da neyi yapamadın? Bunları aktar ki yardım edecek birileri varsa sana yardım edebilsin. İşletim sistemin nedir, sürümü nedir, neler yaptın şimdiye kadar, ne olmadı vs.

Aslında benim şuan bilgisayarım yok. Ben orta seviye bir tasker kullanıcısıyım ve yakın bir zamanda tasker içinde bulunan bir action görevinin javascript ile daha verimli kullanabiliceğimi anladım( örneğin; bulduğum bir js kodu ile müziğin çalıp çıkmadığını tespit edebiliyorum. İkinci bir örnek ise girdiğim sayıları büyükten küçüğe sıralamasını sağlıyorum)
Yaptığım işlemler ise bunlar;

var cleverbot = require("cleverbot.io"),
var bot = new cleverbot('xGWLtNnzb31aJ12f','Hq97H6FKiNSNG5HWFEF8ey0mjm9J1hqQ');
bot.setNick("Yusuf"); // This is optional
bot.create(function (err, response) {
    rl.setPrompt('You> ');
    rl.prompt();
    rl.on('line', function(line) {
        bot.ask(line, function (err, response) {
            if (err) throw response;
            console.log("Cleverbot:", response);
            rl.prompt();
        });
    }).on('close',function(){
        process.exit(0);
    });
});

sahmat

Alıntı yapılan: ekremsenturk - 22 Şubat 2016 - 11:57:51

Kullandığım uygulama chrome tabanlı çalışıyor. Anladığım kadarıyla nodejs entegreli

sahmat

Kullandığım uygulama chrome tabanlı çalışıyor. Anladığım kadarıyla nodejs entegreli

sahmat

İkinci satırdaki var yok arkadaşlar yanlış girdim orayı

naklov

Alıntı yapılan: sahmat - 22 Şubat 2016 - 17:50:17

Peşinden Gidecek Cesaretin Varsa Bütün Hayaller Gerçek Olabilir..

sahmat

Alıntı yapılan: volkanq - 22 Şubat 2016 - 17:57:53
Alıntı yapılan: sahmat - 22 Şubat 2016 - 17:50:17

1.Kusura bakmayın lütfen bu forumlarda yeniyim o yüzden bide galiba verdiğiniz bilgiler içinde tapatalk için bir açıklama mevcut değil ve biraz kurcaladım fakat android tapatalk ta düzenleme olayı yok
2. Bot.setnick('Yusuf') adımında unexpected token hatası alıyorum ama şimdi aklıma geldi de nodejs kurulu olmaması ile bu hatanın bir alakası var mı acaba? İlk iki satır sorunsuz 3 satır da hata alıyorum daha ileriye gidemedim ne yazık ki

naklov

Bunu kendi localinde mi deniyorsun.

Söylenildiği gibi Nodejs gerektiriyor. Localinde deneme yapıyorsan Nodejs kurulumunu yap. Değilse nerede çıktı aldığını belirt ki yardımcı olalım.
Peşinden Gidecek Cesaretin Varsa Bütün Hayaller Gerçek Olabilir..