Ubuntu 15.10 a AutoCAD 2016 SP1 yükleme yapılabilir mi ?

Başlatan usame, 21 Şubat 2016 - 23:27:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

usame

Üniversite öğrencisiyim ve okulumuzda AutoCAD dersi var. Okulda yaptığımız projeleri evde düzenlememiz isteniyor. Bende Ubuntu 15.10 kullanıyorum. Okuldaki AutoCad 2014 sürümü. Ama hocanın tavsiyesi son sürümü kullanmamız. Ubuntuya kurulum gerçekleştirebilir miyim ? Acil ihtiyacım var.

neynefes

Sisteme kurulum yapamazsınız zira desteği yok bizim tarafa. En makul öneri sanal makine üzerinde çalıştırmak. Onun içinde kendi sitesinde sanal makinenin hangi özelliklerde olması gerektiği var bu bağlantıya bakın. Takıldığınız yerde yardımcı olmaya çalışırız.
https://knowledge.autodesk.com/support/autocad/troubleshooting/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/System-requirements-for-AutoCAD-2016.html

usame

Eyvallah. Peki bu programların ana makinede kullanılabilmesi için destek vermeleri muhtemel mi ?

neynefes

sdelican

Alıntı yapılan: usame - 26 Şubat 2016 - 00:08:00
Eyvallah. Peki bu programların ana makinede kullanılabilmesi için destek vermeleri muhtemel mi ?

zannetmiyorum.

çok kullanılan cad/cam programlarının linux sürümü mevcut değil.  sadece Unigraphics'in Linux sürümü var . Onu da hiç kimsede görmedim.

2b çizim olarak Autocad/2006-2007 ye çok çok benzeyen dassault systems'in draftsight programı var. işinizi görürse.
-Bana haysiyetli bir çay getir.
--Çay yok, sana bir haysiyet versem??

ozdenatabey

Alıntı yapılan: sdelican - 26 Şubat 2016 - 09:56:25
Alıntı yapılan: usame - 26 Şubat 2016 - 00:08:00

zannetmiyorum.

çok kullanılan cad/cam programlarının linux sürümü mevcut değil.  sadece Unigraphics'in Linux sürümü var . Onu da hiç kimsede görmedim.

2b çizim olarak Autocad/2006-2007 ye çok çok benzeyen dassault systems'in draftsight programı var. işinizi görürse.
Unigraphics' i Windows 7 de aktif bir şekilde kullanıyordum. Sizinde dediğiniz gibi Linux sürümü mevcutmuş. Ufak bir sorum olacak. Diyelim ki NX 11 i linuxa kurmak istedim, crack işlemi yapabilir miyim? Malum öğrencilik zor iş ve bu tarz programlara para yetiştirmek gerçekten zor. Bu konuda bilgilerinizi almak istiyorum. Teşekkür ederim şimdiden.

ata1

wine içine kurulursa yaparsın ana sistemde cark pach işlerini unutun. Bu linux özgür yazılım

ozdenatabey

Matlab de crack yapılıyor ama? Hatta şurada konusu da mevcut: https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=51805.0

plazma

[mention=625413]@ozdenatabey[/mention] orada nerde crack yapılmış? Java sürümü kurulumuna yardım edilmiş

Bu arada ubuntuda olmaz o ama Autocad öğrenci lisansı alıp kullanabilirsiniz ücretsiz.

https://www.autodesk.com.tr/education/free-software/autocad

ata1

[mention=625413]@ozdenatabey[/mention] Peki nerede ben neden göremedim. Ne kaçırdım.  :))

ozdenatabey

Orada crack yapımına yardım edilmedi. Matlab ı kurup crack yapan bendim, simulik kısmında hata veriyordu ona yardım edildi. Anlatmaya çalıştığım linuxta da crack olayı var yani.