Visual Studio 2010 kurulum

Başlatan Deathangel, 21 Şubat 2016 - 13:44:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Deathangel

Arkadas bildiğiniz üzere Linux dağıtımlarında vısual code kullanılıyor ama ben hep wındows da kullandığım için uygulamayı açamıyorum bile :D :D
Bu yüzden visual stidio 2010 kurmak istiyorum ama windows uygulaması wine kurulu ama açılmıyor nedense sizce ben bu programı nasıl kurabilirim bir fikri olan varmı ?

Düzeltme: İmla
in a world without fences and walls, who needs gates and windows

keyserver2.pgp.com
EA004CB1-->privatekey0@gmail.com

neynefes

İmla kurallarına lütfen dikkat edin. Ayrıca yazı stili değiştirip renklendirme yapmayın lütfen.

Sorununuza gelecek olursak bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır.

plazma

Sanal makine üzerinde olası görünüyor yada "Mono Development IDE" kullanabilirsiniz .net uygulamaları geliştirmek için http://www.monodevelop.com/

ekremsenturk

Visual studio'da temel olan her şey birlikte kuruluyor. Linux'ta istediklerinizi veya ihtiyaç duyduklarınızı seçip kuruyorsunuz. Temel fark budur. Birinde neyin nasıl işlediği konusunda hiç bir fikriniz olmazken, diğerinde ise neyi ve neden istediğinizi bilmeniz gerekiyor. Meselâ Mono Develop kurduktan sonra Mono ve kullanmak istediğiniz derleyiciyi de seçerek kurmanız gerekiyor. C# için mcs, Visul Basic Net için vbnc kurulması gerekiyor (veya toplu olarak varsayılanları kurabilirsiniz) Sisteminizde kullanacağınız programlama dili için bir derleyici kurulu depğilse, editör veya İDE tek başına bir işe yaramaz Derleme esnasında, size neyin eksik olduğunu bildiren bir hata alırsınız. (Windows'ta genelde ne olduğu anlaşılamayan hata numaraları bildirilir)

Visual Studio Wine ile de Linux'ta kurulmaz, çünkü gerçek bir Windows sürümü arar ve lisans kayıdı ve denetimi için Microsoft sunucularına bağlanmak ister.

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: ekremsenturkVisual Studio Wine ile de Linux'ta kurulmaz, çünkü gerçek bir Windows sürümü arar ve lisans kayıdı ve denetimi için Microsoft sunucularına bağlanmak ister.
Benim de bir sorum olacak bu konuya benzer olarak.. Visual Studio kurulamıyor o zaman peki ama .NET projelerini geliştirmek için Mono projesi yeterli kalır mı? Yani gerçek anlamda Windows üzerindeki gibi çalışabilir mi?
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

ekremsenturk

Alıntı yapılan: MaRJiNaL - 21 Şubat 2016 - 16:44:31
Alıntı yapılan: ekremsenturkVisual Studio Wine ile de Linux'ta kurulmaz, çünkü gerçek bir Windows sürümü arar ve lisans kayıdı ve denetimi için Microsoft sunucularına bağlanmak ister.
Benim de bir sorum olacak bu konuya benzer olarak.. Visual Studio kurulamıyor o zaman peki ama .NET projelerini geliştirmek için Mono projesi yeterli kalır mı? Yani gerçek anlamda Windows üzerindeki gibi çalışabilir mi?

Mono Mac, Linux, Windows, ve Xamarin sayesinde İOS, WP ve Android üzerinde de geliştirme imkânı sağlayan bir altyapı.
Buradan bilgi edinebilirsin : http://www.mono-project.com/