D sürücüsündeki Ubuntu'yu açmak

Başlatan crazyballoons, 20 Şubat 2016 - 23:22:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

crazyballoons

Merhaba arkadaşlar

Bilgisayarımın c'sinde windows d'sinde ubuntu kurulu. İlk açılışta windows açılıyor öyle ayarlandı. Şuanda windows içinden ubuntuya geçmek istiyorum. Nasıl geçerim, birde geçtikten sonra windows'a nasıl geri dönerim söylerseniz oralarda kalmıyayım:)

Şimdiden teşekkürler.

D'den ekran görüntüsü böyle.

sayz

siz sanırım sanal makineye kurdunuz ubuntu'yu haksız mıyım?

crazyballoons

Evet üstad aynen öyle olmuş, ben kurmadım ama öyle kurulmuş olmalı ki sonra farkettim bende. Şuanda sanal makine kurup d deki ubuntu sanal makinesini açmayı deniyeceğim, umarım halledebilirim. çok teşekkürler.

-DıLgEş-

Kurulum için: http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Kurulum

Buraya bakabilirsiniz.. Kurulum esnasında Başka Bir Şey seçeneğini seçersiniz.. Buradan D diskini ayırt edebilirsiniz..

Not: Kurulum esnasında C, D gibi isimler olmayacak burada /dev/sda, /dev/sdb gibi isimler görünecektir.
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

seron

Bildiğim kadar, VMWare Player, önceden kurulmuş bir sistemi açamaz. Kurduktan sonra bu sistem aracılığı ile kurulum yaparsınız.

Eğer iki başlangıçlı bir sistem kurulmak isteniyorsa sanal makine yöntemi ile değil MaRJiNaL'in gösterdiği gibi olacak.