[Çözüldü] Pencereler açılışta ekran ortasına nasıl gelir?

Başlatan illedelinux, 18 Şubat 2016 - 19:26:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

illedelinux

Linux mint yanına Xubuntu kurdum, pencereler açılışta sol üste geliyor her defasında ortaya çekmek zorunda kalıyorum, pencere yöneticisinde seçenek var ama olmuyor, ayrıca compizconfig-settings-manager kurdum o da olmadı, çözüm ne olabilir?
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

ubuntupardus

Ubuntuyu 10.04 sürümünden beri kullanıyorum. Bu soruna çözüm bende henüz bulabilmiş değilim.

Ama https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31133.msg373645#msg373645 şuradaki mesajı gördükten sonra bir daha da araştırma yapmadım. O günden sonra bu sorun çözüldü mü bende henüz bilmiyorum.

ata1

pencere yöneticisi ince ayarlarından konumlandırma olarak  bizde bunu yapabiliyoruz. sizde de olması gerektiğini düşünüyorum manjaroda bu şekilde bizler yapıyoruz.
fikir vermesi açısından yazdım yorumu

illedelinux

Resimde görüldügü gibi seçenek var ama Xubuntu'da olmuyor.

ubuntupardus

Ben de bu işlemin Ubuntuda olmadığını biliyorum. Kesin olarak bilmiyorum ama sanırım bu sorunun bir çözümü yok

seron

@illedelinux sen anlarsın, hani bir komutla masaüstünü yeniden başlatıyorsunuz ya, o ayarı yaptıktan sonra denesene bi... ya da dosya yöneticini...

ata1

bükyük yazan kısımdaki  tammamını işaretlediğiniz de ortada açılmalı deneyin. bende bu şekilde iken ortada açılıyor pencereler

ubuntupardus

"Pencere yöneticisi ayarı"nı compiz ile mi açıyorsunuz? Ubuntunun kendisinde böyle bir ayar olduğunu bilmiyorum.

illedelinux

@ata1 dedigin gibi sona getirdim oldu, daha önce niye olmadı, bu pencere yöneticisi benimle oynuyor galiba, teşekkürler çözüldü.

ata1

ben arch ve manjaro kullanıcısıyım .ama arkdaş xfce masaüzeri kullandığından ayarlara sahip sizde bu ayar varmıdır bilemiyorum @ubuntupardus