Linux için tv programı önerisi

Başlatan ckursadturk, 17 Şubat 2016 - 20:40:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ckursadturk

merhaba;

linux'da kullanmak için tv programı arıyorum.
İyi bir program önerebilir misiniz ?
Tv kartım yok internet üzerinden izleyeceğim.
Ayrıca önereceğiniz programa url yolu ile kanal ekleyebilmeliyim.
ϜϓſϞ EY TÜRK!
Üstte mavi gök çökmedikçe altta yağız yer delinmedikçe senin ilini ve töreni kim bozabilir TİTRE ve KENDiNE DÖN !
(Bilge Kağan)ϜϓſϞ

illedelinux

Linux'ta VLC ile bütün tvleri sorunsuz izleyebilir ve url ekleyebilirsiniz.

sudo apt-get update

sudo apt-get install vlc browser-plugin-vlc

url adresi: http://radyodelisi.blogspot.com.tr/2009/09/turk-televizyonlari-guncel-ip-adresleri.html
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

ckursadturk

Alıntı yapılan: illedelinux - 17 Şubat 2016 - 21:09:01
Linux'ta VLC ile bütün tvleri sorunsuz izleyebilir ve url ekleyebilirsiniz.

sudo apt-get update

sudo apt-get install vlc browser-plugin-vlc

url adresi: http://radyodelisi.blogspot.com.tr/2009/09/turk-televizyonlari-guncel-ip-adresleri.html

Çok teşekkür ederim.
Birde bu url adreslerini nasıl, nereye ekleyeceğimi ve nasıl çalıştıracağımı anlatabilir misiniz ?
ϜϓſϞ EY TÜRK!
Üstte mavi gök çökmedikçe altta yağız yer delinmedikçe senin ilini ve töreni kim bozabilir TİTRE ve KENDiNE DÖN !
(Bilge Kağan)ϜϓſϞ

illedelinux

Verdigim adresteki tv urleleri kopyala, not defterine yapıştır, ismini "tv.m3u" olarak kaydet ve bu dosyayı VLC ile aç istedigin tv ismine tıkla ve izle.

ckursadturk

Alıntı yapılan: illedelinux - 17 Şubat 2016 - 21:49:54
Verdigim adresteki tv urleleri kopyala, not defterine yapıştır, ismini "tv.m3u" olarak kaydet ve bu dosyayı VLC ile aç istedigin tv ismine tıkla ve izle.

resim upload Bu hatayı aldım
ϜϓſϞ EY TÜRK!
(Bilge Kağan)ϜϓſϞ

illedelinux

Resmin altında bulunan "sonraki seçenekleri gizle" seçenegini aktif etmelisin ve VLC listesini açman gerekir, ayrıca her url çalışmayabilir.
Bir de verdigim adreste yüzlerce tv var hepsini bir not defterine yapıştır ve ismini m3u olarak kaydet.
Anlayacagın hata yönergede değil uygulamada.

ata1