Ubuntuda windows kuramama

Başlatan levent3120, 16 Şubat 2016 - 02:28:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

levent3120

Hepinize merhaba arkadaşlar öncelikle. Daha 2-3 hafta oldu yeni ubuntu 15.10 kurdum yani öyle yazıyor açılışta felan. Aslına bakılırsa çok sevdim hatta bayıldım denebilir ubuntuya. Ancak sonradan farkettim ki uygulama bakımından bence fakir. Uygulama derken oyunları kastediyorum.Daha önceden pcde wındows 10 yukluydu. Ben oradan sorunsuz bir şekilde ubuntunun ISO dosyalarını yazdırdım kurulumu yaptım. Sonrada wındowsu felan silip öyle kurdu yani ben öle seçmiştim.Çünkü ubuntu hakkında iyi yorumlar almiş olmam ve yeni bir sistem deneme ıhtıyacından dolayı öyle kurdum. Ancak geçenlerde wındows ISO dosyası ındırdım. Bunu magazada yer alan tum programlarla her bırı ıle DVD ve USB belleklere yazdırdım denedıklerım arasında wın 10, wın 98, wın xp, wın7 vardı ancak pc acılırken esc tuşuna basıp ordan önume liste geliyor bende ordan secıyorum. Bende f9da oluyor flaşdan felan kurma. Bastım f9a oradan flash bellegımı sectım. Ancak sımsıyah bır ekran cıkıyor ve " No active partition" yazıyor ve ondan sonra pcyı kapatmaktan başka hıcbırsey yapamıyorum.Başka bir program duydum bugün winusb dıye onu da kurdum ancak açılmıyor. Yani anlayacagınız windowsu kendi araştırmalarım ve çabalarıma rağmen kuramadım. Kalakaldım ortada. Hiçbir oyun vs. olmayınca insanın canı sıkılıyor sadece ınternette gezınebılıyorum. Wındowsu oyun ıcın ubuntuyuda gundelık için kullanmak istiyorum. Sizden tek bir ricam bana yardım etmeniz. Yardım edenlere şimdiden çok teşekkür ederim.

johnfb

daha önce denenmiş ve olumlu sonuç aldığım uygulama winusb..

Sırasıyla aşağıdaki komutları girin proğram yüklenecektir.Uygulamalardan bulup açabilirsiniz.
Eğer bir windows iso ya sahipseniz
uç Birimi açın(Ctrl+Alt+T) komutlarını giriniz.
Win usb kurulumu komutları sırasıyla

1-sudo add-apt-repository ppa:colingille/freshlight
2-sudo apt-get update
3-sudo apt-get install winusb

illedelinux

@levent3120 derdini güzel anlatmışsın teşekkürler, hiç bir çözüm bulamazsan son çare iso dosyasını usbye at bir internet kafede usbden masaüstüne taşı ve Rufus adındaki programı internetten indir onunla yaz.
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

levent3120

Böyle hata verdı kodu kopyalayıp yapıştırdığımda ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Şubat 2016 - 23:06:42

Alıntı yapılan: illedelinux - 16 Şubat 2016 - 11:59:37
@levent3120 derdini güzel anlatmışsın teşekkürler, hiç bir çözüm bulamazsan son çare iso dosyasını usbye at bir internet kafede usbden masaüstüne taşı ve Rufus adındaki programı internetten indir onunla yaz.
En son çare :) olmazsa yapıcaz artık

[eklenti yönetici tarafından silindi]

grayloop

Baştaki sayıları yazmayacaksınız.

sudo add-apt-repository ppa:colingille/freshlight
sudo apt-get update
sudo apt-get install winusb
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

ata1

flash'ı (Bootable) Başlatılabilir yaparsanız iso'yu içine açarak kurulum medyası elde edebilirsiniz.
denenebilir

levent3120

Alıntı yapılan: grayloop - 16 Şubat 2016 - 23:28:55
Baştaki sayıları yazmayacaksınız.

sudo add-apt-repository ppa:colingille/freshlight
sudo apt-get update
sudo apt-get install winusb

yok buda olmadı program yuklu duruyor arama cubugunda uzerıne tıklıyorum, o ufak donen bekleme şeysi geliyor.Öle dönüyor birkaç saniye.Ama programdan tık yok :)

grayloop

hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

levent3120

Biraz düşündümde windows kurmama gerek yok bence. Çünkü wındowsta fazlaca oyun olduğunu anımsadım sonrada gelecek sene olan YGS sınavımı . Kendimi biliyorum oyun başından kalkmam. Üniversiteye başlayana kadar lınux'a devam. Ondan sonra zaten laptop yenılenme ıster. Ubuntu bana fazlasıyla yeter. Offıce programları ise var. Kolay ve basıt arayuzu var vazgectım wındowstan :)
Zaten böyle sizin gibi bu işe önem veren sonuna kadar sorunlara çözüm olmak isteyen insanlar olduktan sonra bu işletim sistemi yerinde saymaz. Kendini daha geliştirir. Ve bende laptopumu gösterdiğim *herkese " Bu neden farklı" sorularına göğsümü kabarta kabarta bu ubuntu dıyebılırım.Ulan işin içinden çıkan keramete bakın yahu. Ubuntu adama felsefe bile yaptırıyor lan :). Yardım eden  *herkese çok teşşekurler. Boşu boşuna yordum sizi.Ubuntunun kendını cok daha yaygınlaştırması ve geliştirmesi dileği ile hadi iyi geceler.

heartsmagic

Kapatalım konumuzu o halde, geri bildirim için teşekkürler.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.