[Çözüldü] Xfce kurunca unity kaldırıdılmalı mı?

Başlatan ahmet_matematikci, 13 Şubat 2016 - 16:36:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ahmet_matematikci

Xfce kurunca unity kaldırıdılmalı mı?
Kaldırılmalı ise apt-get purge unity* ile mi kaldırılmalı?
Kaldırılmasına gerek yok ise bu bilgisayara yük getirir mi? Yani iki masa üstününün kurulu olması?
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

plazma

Gerekli değil, güncellemelerde iki masaüstünüde alırsıanız yükten sayarsanız. Unity bağlığında kaldırma, kurma vb. Sorularınızın cevapları mevcut.

ahmet_matematikci

@plazma hocam cevap için teşekkür ederim. Ubuntu unity ustune xubuntu-desktop kurdum. Ortaya unity ve xfce karışımı bir şey çıktı.
Unity de ki arama merceğini hiç sevmemiştim baktım olduğu gibi duruyor. Tema xfce oldu.
Yazılım merkezinden unity de olup silinmesini istediğim şeyleri tek tek kaldırdım.
Ama bir soruma cevap alamadım.

Unity in Kaldırılmasına gerek yok ise bu bilgisayara yük getirir mi? Yani iki masa üstününün kurulu olması?
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

utkb

Oturum açma ekranından ismin yakınındaki ubuntu singesine tıklayın. Orada şifrenizi girmeden önce xubuntu oturumunu seçmelisiniz.

Ekleme: Yük getirir mi, bence bir miktar getiriyor. Ayrıca yazılım seçkileri birbirine karışıyor. Ben her zaman kaldırabiliyorsam kaldırıyorum.

heartsmagic

Ortaya XFCE ve Unity karışımı bir şey çıkmaması lazım, hele hele Unity aramasının falan hiç görünmemesi lazım. Benim anladığım sen hâlâ Unity kabuğu üzerindesin. @utkb'nin tarif ettiği şekilde tamamen XFCE ortamına geçmen lazım.

Yük getirir mi? Fazlaca getirmez. Zira doğru masaüstü ortamına geçildiğinde diğeri ile fazlaca bir işimiz kalmıyor. Servisleri falan çalışmaz yani. Paketleri güncellenir ara ara @plazma'nın dediği gibi. Bazı ortamlar beraber kullanıldığında sorun yapabiliyorlar, eskiden olsa yapmaz derdim ama forumda bir iki yerde karşıma çıktı. Örneğin birileri Unity kaldırılmadan Gnome Shell kullanıldığında ufak tefek arayüz sorunları yaşadığını göstermişti.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ahmet_matematikci